Liga Mistrzów: Aguero i Sterling pogrążają Atalantę

• Data publikacji: 22.10.2019, 22:52

Manchester City po trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. Tym razem pokonał Atalantę Bergamo 5:1 po trzech bramkach Raheema Sterlinga i dublecie Sergio Aguero. Dla debiutanta w tych rozgrywkach gola z rzutu karnego zdobył Rusłan Malinowsky, ale podopieczni Gasperiniego nadal pozostają na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem.

Trudny początek w swoim debiucie w Lidze Mistrzów zaliczają piłkarze Atalanty Bergamo, którzy po dwóch seriach gier mają na swoim koncie zero punktów. Dziś czekało na nich teoretycznie największe wyzwanie, a więc starcie na Etihad Stadium z Manchesterem City. Mistrzowie Anglii są w o wiele lepszej sytuacji od swoich przeciwników, ponieważ pewnie pokonali już Szachtar Donieck i Dinamo Zagrzeb bez straty bramki. Włoska drużyna, aby pozostać w walce o awans, musi zacząć punktować, najlepiej już w starciu z liderem grupy C.

Od początku spotkania widać było dużą wiarę drużyny z Bergamo w ostateczny sukces. Bardzo pewnie wyglądali w pierwszych minutach i próbowali konstruować kolejne ataki. Choć pierwsze akcje stworzyli De Bruyne i Sterling, to bliżej zdobycia bramki byli goście. W 12. minucie ciekawie w pole karne zagrał Gosens, ale Timothy Castagne uderzył niecelnie. Ważną interwencję zanotował w tej sytuacji Mendy. Po chwili Fodden przewracał się w polu karnym Atalanty, ale arbiter nie podyktował jedenastki.

W kolejnych minutach nadal przeważali goście. W 21. minucie Edersonowi zagroził mocnym uderzeniem Josip Ilicić, który w ten sposób wykończył efektowną indywidualną akcję. Ta sytuacja obudziła Manchester City, który wreszcie ruszył do ataku. Najpierw próbował Gundogan, a kilkadziesiąt sekund później Sterling szukał podaniem Aguero. Argentyńczyk miał po chwili kolejne sytuacje, ale pierwszy strzał zatrzymał Pierluigi Gollini, a drugi był mocno niecelny. Po tej nawałnicy w wykonaniu gospodarzy, na prowadzenie wyszła Atalanta. Ilicić został sfaulowany przez Fernardinho, a sędzia z Izraela podyktował rzut karny. Na bramkę w 28. minucie zamienił go Rusłan Malinowsky. Na odpowiedź podopiecznych Guardioli nie trzeba było długo czekać. Aktywny w tym spotkaniu Sterling posłał w pole karne dokładne dośrodkowanie, a niepilnowany Sergio Aguero pewnie pokonał bramkarza gości. Atalanta prezentowała się przez większość pierwszej połowy bardzo dobrze, ale jeszcze przed przerwą przegrywała 2:1. Gollini sfaulował Sterlinga, a Aguero po chwili mógł pochwalić się już dubletem. W 45. minucie podwyższyć prowadzenie mógł jeszcze Walker, ale jego potężny strzał zdołał na rzut rożny wybić golkiper gości.

Podopieczni Pepa Guardioli weszli w drugą połowę z dużą koncentracją i od początku przejęli inicjatywę, dłużej utrzymując się przy piłce. Dało to efekt w 58. minucie, kiedy wyszli już na dwubramkowe prowadzenie. Zespołową akcję wykończył pewnym uderzeniem, chyba najlepszy na boisku Raheem Stering. Na potwierdzenie tej tezy angielski pomocnik miał po chwili na swoim koncie dublet. Tym razem asystował mu Ilkay Gundogan. W drugiej połowie w zasadzie grała już tylko jedna drużyna, choć w 67. minucie Atalanta odpowiedziała ciekawą akcją zakończoną przez gwizdek sędziego z powodu pozycji spalonej Ilicicia.

Co nie udało się piłkarzom gości, zrobili podopieczni Guardioli. W 69. minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Sterling. Atalanta próbowała tworzyć kolejne akcje, ale zagroziła właściwie jedynie w 73. minucie po główce Mario Pasalicia. W końcowych minutach Manchester pewnie utrzymywał dogodny rezultat, choć w 83. minucie Foden otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji opuścił boisko. Ostatecznie City zgarnęło kolejne trzy punkty i pewnie zmierza po awans do fazy pucharowej.

Manchester City - Atalanta Bergamo 5:1 (2:1)
Bramki: 34', 38' (k.) Aguero, 58', 64', 69' Sterling - 28' (k.) Malinowsky
Manchester City: Ederson - Walker, Rodrigo (41' Stones), Fernandinho, Mendy (71' Cancelo) - GundoganFoden, De Bruyne (67' Otamendi) - Sterling, MahrezAguero
Atalanta Bergamo: Gollini - ToloiDjimsitiMasiello (46' Pasalić) Castagne, de RoonFreulerGosens - MalinowskyjIlicić (72' Hateboer)Gomez (46' Muriel)
Żółte kartki: 4' Mendy, 63' De Bruyne, 76' Foden, 90+2' Otamendi - 10' Masiello

Czerwona kartka: 83' Foden

Sędziował: Orel Grinfeld (Izrael)