Eurocup: ważne zwycięstwo Arki

• Data publikacji: 23.10.2019, 21:24

Asseco Arka Gdynia wygrała na wyjeździe 91:80 z Dolomiti Energia Trento. Polski zespół zrobił ważny krok w kontekście walki o wyjście z grupy Eurocupu.

Kolejnym rywalem Asseco Arki Gdynia w rozgrywkach Eurocupu było Dolomiti Energia Trento. Obydwa zespoły miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Początkowo żadna z drużyn nie mogła zdobyć punktów. Po dwóch minutach wynik otworzył Devonte Upson. Gra była wyrównana. Trento wyszło na prowadzenie 13:9, ale po chwili goście wygrywali 14:13. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:16 dla gospodarzy.

Od stanu 19:21 Arka wyszła na prowadzenie 30:21. Przewaga zespołu z Gdyni w drugiej kwarcie była widoczna. Ciężar gry na siebie, pomimo urazu odniesionego na początku meczu, wziął Ben Emegolu, który przełamał niemoc rzutów koszykarzy Arki za trzy punkty. Emegolu zastępował w roli lidera Josha Bostica, który był oszczędzany przez trenera Przemysława Frasunkiewicza ze względu na liczbę fauli. Dobra dyspozycja Alessandro Gentilego nie wystarczyła Trento, żeby skutecznie przeciwstawić się Arce. Polska drużyna po dwóch częściach gry wygrywała 44:32.

Szybko po przerwie Asseco Arka miała już 20 punktów przewagi. Włoski zespół zniwelował stratę o połowę. Arka jednak nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa. Gdynianie wygrali 91:80, a Emegolu zdobył 17 punktów. Drużynie z Trento nie pomogli Gentile i Justin Knox, który z dorobkiem 21 punktów i 14 zbiórek zaliczył double-double. Arka świetnie rozpoczęła Eurocup, wygrywając trzeci z czterech meczów.

Dolomiti Energia Trento - Asseco Arka Gdynia 80:91 (19:16, 13:28, 25:27, 23:20)

Dolomiti Energia Trento: Gentile 16, Knox 21, Craft 6, Kelly 4, Blackmon 10, Pascolo, Mian, Forray 9, Mezanotte 3, King 11, Picarelli, Lechthaler

Asseco Arka Gdynia: Emelogu 17, Bostic 6, Upson 14, Hammonds 15, Szubarga 12, Hrycaniuk 7, Wołoszyn 11, Moore 9, Czerlenko, Kamiński, Wyka.