Liga Mistrzów: Barcelona minimalnie lepsza od Slavii

• Data publikacji: 23.10.2019, 22:55

W Pradze, miejscowa Slavia, w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, mierzyła się z FC Barceloną. Po ciekawym meczu, goście wygrali - 2:1.

Faworytem meczu byli rzecz jasna goście z Katalonii. Faktycznie, bardzo szybko potwierdzili te przypuszczenia, zdobywając bramkę już po 180 sekundach gry. Będący w szesnastce Arthur zgrał piłkę do Leo Messiego, a ten tylko dopełnił formalności, posyłając piłkę w przeciwną stronę Ondreja Kolara. W kolejnych minutach, tradycyjnie dłużej przy piłce była "Barca", ale to Slavia miała lepsze okazje pod bramką. Jaroslav Zeleny, Lukas Masopust i Peter Olayinka strzelali w kierunku bramki rywali, lecz za każdym razem wspaniale interweniował Marc-Andre ter Stegen.

Kilka chwil po zmianie stron prażanie dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Lukas Masopust odebrał dalekie podanie od jednego ze swoich obrońców i podał ją do Jana Borila, który płaskim uderzeniem wpakował ją do siatki. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie siedem minut. Barcelona wykonywała rzut wolny, a na nieszczęście Slavii, piłkę do własnej bramki skierował Peter Olayinka. Goście coraz bardziej dominowali i stwarzali kolejne sytuacje, lecz ani Messi ani Suarez nie potrafili pokonać Kolara. Do końca wynik się już nie zmienił, a "Duma Katalonii" zgarnęła cenne trzy punkty.

Slavia Praga - FC Barcelona 1:2 (0:1)

Bramki: 50' Boril - 3' Messi, 57' (sam.) Olayinka

Slavia Praga: Kolar - Coufal, Kudela, Hovorka, Boril - Soucek, Sevcik, Masopust (76' van Buren), Stanciu (76' Husbauer), Zeleny (46' Tecl) - Olayinka

FC Barcelona: ter Stegen - Alba, Lenglet, Pique, Semedo - de Jong, Busquets (78' Vidal), Arthur (84' Rakitić) - Griezmann (69' Dembele), Suarez, Messi

Żółte kartki: 56' Masopust, 64' Boril, 71' Olayinka, 76' Sevcik - 35' Alba, 90+5' Dembele

Sędziował: Bobby Madden (Szkocja)

.....

Pozostałe środowe wyniki:

Ajax Amsterdam 0:1 Chelsea Londyn

86' Batshuayi

Red Bull Lipsk 2:1 Zenit St. Petersburg

49' Laimer, 59' Sabitzer - 25' Rakitsky

Benfica Lizbona 2:1 Olympique Lyon

4'Silva, 86' Pizzi - 70' Depay

KRC Genk 1:4 Liverpool FC

88' Odey - 2', 57' Oxlade-Chamberlain, 77' Mane, 87' Salah

Inter Mediolan 2:0 Borussia Dortmund

22' Martinez, 89' Candreva

OSC Lille 1:1 Valencia CF

90+5' Ikone - 63' Cheryshev

Red Bull Salzburg 2:3 SSC Napoli

40' (k.), 72' Haaland - 17', 64' Mertens, 73' Insigne