PGNiG Superliga kobiet: problemy faworytek

• Data publikacji: 23.10.2019, 21:40

Za nami 6. kolejka PGNiG Superligi kobiet. W dwóch najciekawszych meczach problemy miały dwa najlepsze zespoły - MKS Perła Lublin i Metraco Zagłębie Lubin.

W Lubinie spotkały się druga i trzecia drużyna tabeli. Metraco Zagłębie świetnie rozpoczęło mecz z EKS-em Startem Elbląg, prowadząc 9:4. Do przerwy było 16:13 dla Zagłębia i wydawało się, że faworytki nie będą miały większych problemów. Jednak na pięć minut przed końcem ekipa gości doprowadziła do remisu 22:22. W końcówce nieznacznie lepsze były Miedziowe. Zagłębie wygrało 24:23 i mimo kłopotów wywalczyło 2 punkty.

W następnej kolejce Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Perłą Lublin. Mistrzowie Polski, podobnie jak wicemistrzowie były blisko straty punktów. MKS w meczu z KPR-em Gminy Kobierzyce nie zdołał zdobyć bezpiecznej przewagi, przez co rywalizacja do końca była wyrównana. Ostatecznie zespół gości wygrał 22:21. W ramach 6. kolejki wygrane na własnym parkiecie zanotowały szczypiornistki Piotrcovii oraz ekipy Piłka Ręczna Koszalin.