Dobry występ naszych młodych rugbistów
http://www.rugbyeurope.eu/

Dobry występ naszych młodych rugbistów

  • Data publikacji: 06.05.2018, 22:25

Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 18. zajęła 9. miejsce w Mistrzostwach Europy. Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze i na pewno za kilka lat będziemy mieć pociechę z młodych reprezentantów. Turniej odbył się w litewskim Poniewieżu.

 

Niezwykle trudne zadanie czekało Polaków w pierwszej fazie turnieju. Naszymi przeciwnikami grupowymi byli: Hiszpania, Portugalia i Luksemburg. Niestety - porażki z Hiszpanami i Portugalczykami przekreśliły szanse awansu do czołowej ósemki. Biało-Czerwoni podjęli walkę, jednak rywale okazali się zbyt mocni. W pierwszym meczu Polaska przegrała z Hiszpanią 17-22, w drugim z Portugalią 21-34, pomimo prowadzenia do przerwy 14-12. W ostatnim spotkaniu grupowym nasza siódemka pewnie pokonała Luksemburg 29-12, co dało trzecie miejsce i prawo gry o niższe miejsca w mistrzostwach.

 

Pierwszym rywalem w drugim dniu zawodów była Szwecja. Polacy zagrali perfekcyjnie w defensywie, nie pozwalając rywalom na zdobycie punktów. Do zwycięstwa drużynę poprowadzili Jakub Rapacz i Michał Szwarc. Obaj zdobyli po dwa przyłożenia, a Polska ostatecznie wygrała 29-0. Kolejnym przeciwnikiem byli gospodarze. Polacy spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze i objęli prowadzenie po przyłożeniu Bartłomieja Janeczko. Litwini wyrównali szybko. Akcja decydująca o przebiegu całego spotkania miała miejsce pod koniec pierwszej połowy. Litwa dość niebezpiecznie zbliżyła się pod nasze pole bramkowe. Kiedy wydawało się, że gospodarze już zdobędą punkty - piłkę przejął Michał Szwarc, który po przebiegnięciu całego boiska ustalił wynik do przerwy na 14-7. Druga część to dominacja Polaków, którzy pewnie wygrali 29-7. Ten wynik pozwolił naszej drużynie zagrać z Rosją o 9. miejsce w turnieju.

 

Ostatnie spotkanie było niezwykle emocjonujące. Już w pierwszej połowie Polacy zdobyli przyłożenie, po solowej akcji uczynił to Michał Jurczyński. Rosjanie ruszyli do ataku i dwukrotnie zdołali zdobyć punkty, wychodząc na prowadzenie 12-7. Nasi rugbiści jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Piłkę przyłożył Krystian Adamiak. Druga połowa to zacięta gra z obu stron. Polacy i Rosjanie zdobyli po dwa przyłożenia, a o zwycięstwie naszej drużyny zadecydowało nieudane podwyższanie przeciwników. Bohaterem został Michał Jurczyński, który zdobył wszystkie punkty dla naszej drużyny w drugiej części. Ostatnie podwyższenie miało miejsce już po końcowej syrenie - Michał kopnął z niezwykle trudnej pozycji. Polacy ostatecznie wygrali 26-24 i zajęli 9. miejsce w mistrzostwach.

 

Mistrzami Europy zostali Francuzi, którzy w finale pokonali Irlandczyków, 26-17. Francja, dzięki temu, wywalczyła awans na 3. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, które odbędą się w Argentynie.

 

Wyniki Polaków:
Polska - Hiszpania 17-22
Polska - Portugalia 21-34

Polska - Luksemburg 29-12

Polska - Szwecja 29-0

Polska - Litwa 29-7
Polska - Rosja 26-24

 

fot: http://www.rugbyeurope.eu/