Awans Rosolskiej i Spears, deblistki w ćwierćfinale

• Data publikacji: 11.06.2018, 17:43

Alicja Rosolska i jej deblowa partnerka Abigail Spears awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach trawiastych w Nottingham. Wygrały z parą Katie Boulter i Katie Swan 2:1.

Ten mecz na początku nie był dla nich łatwy. Choć to Rosolska i Spears w turnieju rozstawione są z numerem trzecim, to rywalki postawiły im wysokie wymagania, zwłaszcza w secie rozpoczynającym walkę. W pierwszej partii to Polka i Amerykanka zdobyły przełamanie jako pierwsze. Był to trzeci gem. Jednak tenisistki grające po drugiej stronie siatki odłamały w kolejnym gemie. Drugiego break pointa wygrały na 5:3. Rosolska i Spears miały szansę odrobić stracone podanie, miały na to cztery szanse. Żadnej z nich nie wykorzystały, przez co musiały walczyć o wyrównanie setów w kolejnej odsłonie spotkania.

Udało im się szybko i w miarę bezboleśnie wrócić do gry. W drugim secie dwukrotnie przełamały Boulter i Swan - najpierw w gemie szóstym, później w ósmym na 6:2. Mecz rozstrzygnął się w super tie-breaku. Do ćwierćfinału awansował polsko-amerykański debel.

Alicja Rosolska/Abigail Spears - Katie Boulter/Katie Swan 3:6 6:2 10:6