LaLiga: Atletico gubi punkty z Deportivo Alavés

• Data publikacji: 29.10.2019, 21:30

Deportivo Alavés zdołało zremisować na własnym obiekcie w pojedynku z Atletico Madryt 1:1 (0:0). To już piąty remis podopiecznych Diego Simeone w tym sezonie.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście. Drużyna z Madrytu plasuje się w czołówce tabeli i zwyciężając we wtorek choć na chwilę mogła objąć prowadzenie w lidze. Gospodarze natomiast nie mogli łatwo oddać pola rywalom. Każdy punkt jest dla Alavés na wagę złota, bo przewaga drużyny z Vitorii nad strefą spadkową wynosiła przed 11. kolejką zaledwie jedno "oczko".

Pierwsza połowa niczym nie zachwyciła kibiców zgromadzonych na Mendizorrotza Stadium. Obie drużyny bardzo rzadko wchodziły w pole karne rywali, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jedynym celnym strzałem tej części meczu mogli pochwalić się gospodarze. Nie stanowiło to jednak większego zagrożenia dla bramki bronionej przez Oblaka. Gra Atletico z pewnością była sporym rozczarowaniem, zwłaszcza, gdy momentami to rywale wydawali się być lepiej dysponowany zespołem.

Początek drugiej połowy nie zwiastował odmiany. Dopiero po około godzinie gry na coraz więcej pozwalali sobie przyjezdni. To zaowocowało w 70. minucie, gdy Angel Correa podał prostopadle w pole karne do Alvaro Moraty, który mając przed sobą tylko Pacheco pewnie umieścił piłkę w siatce otwierając tym samym wynik. Alavés po stracie gola szybko zabrało się do odrobienia strat. Ambitna gra opłaciła się w 83. minucie. Fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego do remisu doprowadził Lucas Perez. Oblak był bez szans na skuteczną interwencję. Do końcowego gwizdka już nic się nie zmieniło i oba zespoły podzieliły się punktami.

Po tym meczu Atletico awansowało na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zespół Diego Simeone jeszcze w tym tygodniu może jednak zostać "przeskoczony" przez 4 drużyny, które dopiero będą rozgrywać swoje spotkania. Alavés z kolei ma po 11 meczach 12 punktów, co daje im z pozoru bezpieczną 13. pozycję. Są to jednak zaledwie 3 punkty nad 18. Realem Betis, który w środę zmierzy się z Celtą Vigo.

Deportivo Alavés - Atletico Madryt 1:1 (0:0)

Bramki: 83' Lucas Perez - 70' Alvaro Morata

Deportivo Alavés: Pacheco – Martin, Laguardia, Magallan, Duarte – Aleix Vidal, Garcia, Mubarak (76' Burke), Rioja – Lucas Perez, Joselu (89' Pina)

Atletico Madryt: Oblak – Arias, Felipe, Hermoso, Lodi – Saul Niguez, Herrera (60' Morata), Llorente (46' Partey), Lemar – Diego Costa (68' Koke), Correa

Żółte kartki: Mubarak, Laguardia, Garcia - Llorente, Felipe, Hermoso

Sędzia: Estrada Fernández