Serie A: wielkie emocje w Neapolu!

• Data publikacji: 30.10.2019, 20:59

W 10. kolejce włoskiej Serie A odbył się mecz na szczycie. Czwarte w tabeli Napoli podejmowało u siebie Atalantę Bergamo, będącą o jedno miejsce wyżej.

Mecz na Stadio San Paolo w Neapolu rozpoczął się pechowo dla jednego z pomocników ekipy gospodarzy. Allan został kontuzjowany, przez co już w 11. minucie był zmuszony opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł Piotr Zieliński, który rozegrał dość dobre spotkanie. Krótko po tym padła pierwsza bramka. Jej strzelcem był Nikola Maksimovic, który po kapitalnej wrzutce Callejona pewnie wykończył akcję strzałem głową. Golkiper gości był w tej sytuacji bez szans. Piłkarze z Bergamo nie złożyli broni i mieli jeszcze większe apetyty do zdobycia bramki. Wyrównać udało im się jeszcze przed przerwą, gdzie w 41. minucie podanie Toloia na gola zamienił Remo Freuler. Zawodnicy schodzili do szatni przy remisie 1:1.

Tuż po przerwie Atalanta miała szansę wyjść na prowadzenie. Fatalnie chybił Mario Pasalic, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał zdobyć bramki. Później dobry okres mieli piłkarze gospodarzy. Po kilku nieudanych próbach zdobycia gola, w tym po znakomitym strzale Arka Milika z rzutu wolnego w poprzeczkę, neapolitańczycy wreszcie trafili do siatki. Strzelcem bramki okazał się nasz rodak, który pokonał golkipera dzięki podaniu Fabiana Ruiza. Były to fenomenalne minuty Polaka, bowiem dosłownie minutę później miał on szansę ponownie strzelić bramkę. Emocje rosły z każdą minutą. Niecałe 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry doszło do groźnego incydentu w polu karnym gości. Po upadku Llorente zawodnicy Napoli żądali karnego, lecz sędzia był zdecydowanie na "nie". Szybka kontra w wykonaniu piłkarzy Atalanty i było 2:2. Chwilę nieuwagi gospodarzy wykorzystał Josip Ilicic. Po wyrównującej bramce arbiter podszedł jeszcze do ekranu, by upewnić się, że nie było karnego. Decyzji jednak nie zmienił, a spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)

Bramki: 16' Maksimovic, 71' Milik - 41' Freuler, 86' Ilicic

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Luperto - Callejon, Allan (11' Zieliński), Ruiz, Insigne - Milik (82' Llorente), Lozano (59' Mertens)

Atalanta: Gollini - Toloi, Djimsiti (64' Kjaer), Palomino - Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens - Pasalic (69' Castagne), Gomez (74' Muriel), Ilicic

Żółte kartki: 48' Maksimovic, 84' Di Lorenzo, 88' Insigne - 20' Toloi, 64' de Roon, 67' Pasalic

Sędziował: Piero Giacomelli (Triest)