FIBA Europe Cup: porażka Legii, decydująca ostatnia kwarta

• Data publikacji: 30.10.2019, 21:06

Legia Warszawa przegrała 60:74 w wyjazdowym meczu FIBA Europe Cup. To pierwsza porażka stołecznej drużyny w rozgrywkach.

Na Węgrzech spotkały się drużyny, które wygrały mecze pierwszej kolejki. Stawką meczu Legii Warszawa z Egis Kormend była pozycja lidera w grupie H. Pierwsza kwarta należała do polskiego zespołu. Goście mieli nawet 10 punktów przewagi i po 10 minutach prowadzili 17:11. W drugiej części meczu koszykarze Egisu zbliżali się do Legionistów i wyszli na prowadzenie 23:22. Po rzucie Michaela Finke w ostatnich sekund połowy Legia wygrywała 28:27.

Remis oscylował w granicach remisu także w trzeciej kwarcie. Przed ostatnią częścią gry gospodarze mieli zaledwie 3 punkty przewagi. Legia w ostatniej kwarcie zatrzymała się na 53 punktach. Polska drużyna kolejny punkt zdobyła dopiero po 5 minutach. Tym samym Egis Kormend odskoczył i pewnie wygrał 74:60. Zespół z Warszawy nie zdołał sprawić niespodzianki. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Michael Finke. Koszykarz Legii zdobył 15 punktów, w tym trafił 3 rzuty za 3 punkty (100% skuteczności w tym elemencie).

Egis Kormend - Legia Warszawa 74:60 (11:17, 16:11, 22:18, 25:14)