Eurocup: porażka Arki po emocjonującym meczu

• Data publikacji: 30.10.2019, 22:09

Asseco Arka Gdynia przegrała z Galatasarayem Stambuł w piątym meczu grupowym Eurocupu. Po pierwszej połowie polski zespół miał dużą stratę, ale wrócił do gry.

Za nami 5. kolejka Eurocupu. Dla polskich kibiców najciekawszy był mecz Asseco Arki Gdynia z Galatasarayem Stambuł. Obydwaj zespoły do tej pory przegrali tylko po jednym meczu i w obydwu przypadkach było to spotkanie z Unicają Malaga. Dzisiejsze starcie było bardzo istotne dla czołowych lokat w grupie. Na początku gry koszykarze Arki mieli duże problemy ze skutecznością, szczególnie przy rzutach z dystansu. Galatasaray szybko uzyskał ponad 10 punktów przewagi. Maksymalna różnica wynosiła 14 punktów. Zmniejszył ją Bartłomiej Wołoszyn, który równo z syreną kończącą pierwszą kwartę trafił z połowy boiska.

W drugiej kwarcie turecka drużyna powiększała przewagę o kolejne 2 punkty i kontrolowała przebieg mecz. Wszystko zmieniło się po przerwie, która była dłuższa ze względu na problemy techniczne. Na trzecią kwartę zespoły wyszło zupełnie odmienione. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza grali zdecydowanie lepiej niż dotychczas, co podcięło skrzydła Galatasarayowi. Na ponad 5 minut przed końcem kwarty było 49:36 dla gości. Sygnał do ataku Arce dał Josh Bostic. Po kolejnych pięciu minutach meczu Arka prowadziła już 59:49.

Sytuacja ponownie zmieniła się po 2 minutach czwartej części meczu. Wówczas zespół z Turcji wyszedł na prowadzenie. Kolejny fragment meczu był wyrównany. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Galatasaray.

Asseco Arka Gdynia - Galatasaray Stambuł 78:83 (16:27, 12:14, 31:11, 19:31)