Carabao Cup: dziesięć goli na Anfield!

• Data publikacji: 30.10.2019, 22:35

Znakomite zawody obejrzeli w środowy wieczór kibice zgromadzeni na Anfield. W meczu Pucharu Ligi Angielskiej Liverpool zremisował w regulaminowym czasie gry z Arsenalem 5:5. Po rzutach karnych do kolejnej rundy awansowali "The Reds".

Trenerzy obu drużyn dali odpocząć podstawowym zawodnikom. To nie wpłynęło jednak na poziom i emocje w spotkaniu. Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku minutach prowadzili po samobójczym trafieniu Mustafiego. Ich radość nie trwała jednak długo - dokładnie pół godziny później było już 3:1 dla Arsenalu. Kanonierzy prowadzili także 4:2, ale nie zdołali utrzymać dwubramkowej przewagi. Kontaktowego gola strzelił znakomitym uderzeniem z dystansu Oxlade-Chamberline, a chwilę później wyrównał Origi.

W 70. minucie przyjezdni ponownie objęli prowadzenie. Gdy wydawało się, że utrzymają je do końca, w czwartej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Origi. Jego gol oznaczał remis, a w konsekwencji rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze - nie zmarnowali ani jednego, a wśród gości swojej próby nie wykorzystał Dani Ceballos. Dzięki temu w kolejnej rundzie zameldowali się zawodnicy Jurgena Kloppa.

Wyniki pozostałych meczów Carabao Cup:

Burton Albion - Leicester City 1:3 (0:2)

Crawley - Colchester 1:3 (1:1)

Everton - Watford 2:0 (0:0)

Manchester City - Southampton 3:1 (2:0)

Oxford United - Sunderland 1:1 (1:0) 4:2 pk.

Aston Villa - Wolves 2:1 (1:0)

Liverpool - Arsenal 5:5 (2:3) 5:4 pk.

bramki: Mustafi (6' - sam.), Milner (43' - karny), Oxlade-Chamberlain (58'), Origi (62'), Origi (90+4') – Torreira (19'), Martinelli (26', 36'), Maitland-Niles (54'), Willock (70')

Liverpool: Kelleher – Williams, Gomez, van den Berg, Milner (c) – Oxlade-Chamberlain, Lallana, Keïta – Elliott, Origi, Brewster

Arsenal: Martinez – Bellerín (C), Mustafi, Holding, Kolašinac – Torreira, Willock – Maitland-Niles, Özil, Saka – Martinelli

żółte kartki: Brewster, Lallana - Willock, Kolasinac, Saka