LaLiga: Real gromi na Santiago Bernabeu!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 30.10.2019, 23:09

Po jednostronnym spotkaniu Real Madryt pokonał na własnym stadionie drużynę Leganes 5:0. Po raz kolejny świetny występ zaliczył Karim Benzema.

Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli "Królewscy". Piłkarze Realu w weekend odpoczywali po tym, jak z powodu zamieszek w Barcelonie na grudzień zostało przełożone sobotnie El Clasico. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a nie popisali się natomiast w swoim ostatnim ligowym meczu. Niespodziewanie przegrali jednak z zespołem Majorki 0:1. Pogromca "Los Blancos" w następnym starciu uległ jednak właśnie ostatniemu w tabeli Leganes, któremu mimo to nie dawano przed tym spotkaniem zbyt wielu szans na zwycięstwo.

Piłkarze Realu dominowali od początku spotkania. Podczas gdy goście mieli problem z przejęciem piłki, "Królewscy" przeprowadzali kolejne groźne akcje. Pierwszy gol padł już w 7. minucie meczu. Eden Hazard wycofał futbolówkę do Marcelo, który popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne. Z powietrza piłkę do Rodrygo podał Karim Benzema, a Brazylijczyk bez problemu trafił do siatki. Zawodnicy Realu nie spoczywali na laurach i rozpędzeni wciąż napierali na bramkę Leganes. Minęła zaledwie minuta, a tablica wyników pokazywała już 2:0. Swoją drugą asystę zaliczył Benzema, który po dokładnym przyjęciu podania Hazarda dośrodkował w pole karne do właśnie wbiegającego Toniego Kroosa. Niemiec precyzyjnie strzelił pod dalszy słupek i pokonał bramkarza rywali. Do końca pierwszej części gry piłkarze Leganes byli niewidoczni. Z trudem utrzymywali się przy piłce, nie mówiąc o przebywaniu w pobliżu pola karnego rywali. W tym czasie podopieczni Zinedine'a Zidane'a szukali szansy na kolejnego gola. W 21. minucie szansę na wpisanie się na listę strzelców miał francuski napastnik "Królewskich". Po dośrodkowaniu Raphaela Varane'a Benzema złożył się do nożyc, ale futbolówka minęła dalszy słupek. Niecałą minutę później w "szesnastce" faulowany był Eden Hazard. Z interwencją spóźnił się Juan Soriano i arbiter podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Sergio Ramos, który jednak nie zdołał pokonać golkipera Leganes w pierwszej próbie. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Po interwencji VAR-u okazało się, że bramkarz zbyt szybko opuścił linię bramkową i rzut karny musi być powtórzony. Tym razem kapitan "Los Blancos" się nie pomylił i podwyższył wynik na 3:0. Przed przerwą zawodnicy z Madrytu mieli jeszcze kilka okazji na strzelenie kolejnych goli, ale futbolówka za każdym razem mijała bramkę.

Druga połowa była zdecydowanie mniej intensywna. Piłkarze Realu wciąż utrzymywali się przy piłce, ale długo nie wypracowali sobie dobrych sytuacji. Częściej popełniali też błędy, które dało możliwość do kontrataku Leganes. Goście jednak nie wykorzystali otrzymanych prezentów. Więcej było również stałych fragmentów gry, ale z nich również wiele nie wynikło. Gra ożywiła się na 30 minut przed końcem. Najpierw w słupek trafił Benzema, a później w polu karnym Luka Modrić przechytrzył Kennetha Omeruo, który musiał faulować Chorwata. W ten sposób sędzia podyktował drugi rzut karny, do którego tym razem podszedł napastnik drużyny z Madrytu. Benzema pewnie skierował piłkę do bramki i tym samym zdobył swojego siódmego gola w tym sezonie Primera Division. Wynik mógł być jeszcze wyższy między innymi za sprawą Luki Jovicia. Serb trafił główką do bramki, ale znalazł się na pozycji spalonej. Niedługo potem się jednak zrehabilitował. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Daniego Carvajala pokonaĺ bramkarza rywali i ustalił wynik meczu na 5:0.

Real Madryt - CD Leganes 5:0 (3:0)

Bramki: 7' Rodrygo, 8' Kroos, 24' Ramos (K), 69' Benzema (K), 90' Jović

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Valverde (75' Isco), Casemiro, Kroos (62' Modrić) - Rodrygo, Benzema, Hazard

Leganes: Soriano - Silva, Omeruo, Tarin, Bustinza (72' Rosales) - Awazirm, Rivera - Rodrigues (56' Recio), Rodriguez (66' Ruibal), Braithwaite

Żółte kartki: 63' Marceli - 23' Juan Soriano, 41' Bustinza, 53' Jonathan Silva, 84' Ruibal

Sędzia: Cesar Soto Grado