NHL: niesamowity mecz w New Jersey

• Data publikacji: 31.10.2019, 13:07

Najwięcej emocji podczas dzisiejszych spotkań NHL było w New Jersey. Tampa Bay Lightning wygrała na wyjeździe z Devils po dogrywce 7:6.

New Jersey Devils i Tampa Bay Lightning nie mogą mówić o udanym początku sezonu. Gospodarze dzisiejszego starcia zaledwie z dwoma zwycięstwami w 10 meczach zajmują przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej. Zaś dominatorzy sezonu zasadniczego w poprzednim sezonie do rozpoczęcia dzisiejszego meczu mieli na swoim koncie więcej porażek niż zwycięstw i znajdują się na granicy awans do play-off. Wynik spotkania już w 2. minucie podczas gry w przewadze otworzył Kyle Palmieri. Jeszcze przed przerwą po bramkach Palata i Killorna Tampa wyszła prowadzenie. Druga tercja należała do Diabłów, którzy prowadzili 4:3. Losy meczu nie były jeszcze rozstrzygnięte. Na początku trzeciej tercji Sami Vatanen trafił na 5:3. Błyskawice zdobyły jednak trzy bramki z rzędu i były bliżej zwycięstwa. Devils w końcówce wycofali bramkarza. Na 8 sekund przed końcem tercji hattricka skompletował Kyle Palmieri i doprowadził do dogrywki. W 2. minucie dodatkowego czasu gry zwycięskie trafienie dla Tampy zanotował Tyler Johnson.

Dogrywką zakończył się także mecz w Colorado. Florida Panthers wygrali po decydującym trafieniu na 4:3 Jonathana Huberdeau, który wcześniej także doprowadził do dogrywki. Avalanche tym samym są na 2. miejscu na Zachodzie bez stratą punktu do Edmonton Oilers. Nafciarze wygrali 4:1 z Columbus Blue Jackets. Dwie bramki strzelił Leon Draitsaitl, który został liderem punktacji kanadyjskiej (25 pkt.) oraz klasyfikacji strzelców (12 goli).

New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning 6:7 (1:2, 3:1, 2:3, 0:1)
Colorado Avalanche - Florida Panthers 3:4 (2:1, 0:0, 1:2, 0:1)
Columbus Blue Jackets - Edmonton Oilers 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

St. Louis Blues - Minnesota Wild 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Arizona Coyotes - Montreal Canadiens 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Los Angeles Kings - Vancouver Canucks 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)