PlusLiga: sensacja w Rzeszowie, kolejne triumfy Jastrzębskiego i Projektu

• Data publikacji: 31.10.2019, 19:10

Największym zaskoczeniem drugiej kolejki siatkarskiej PlusLigi było zwycięstwo beniaminka z Suwałk nad Asseco Resovią. Bełchatowianie musieli wymęczyć wygraną z GKS-em Katowice, zaś ZAKSA, Projekt i Jastrzębski nie miały większych problemów z pokonaniem swoich rywali.

Sporą niespodziankę sprawili w Rzeszowie siatkarze beniaminka z Suwałk, wygrywając tam - 3:1. Zaczęło się jednak bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy wygrali pierwszą partię i nic nie zapowiadało takiej klęski. Kolejne dwa sety, to była popisowa gra suwałczan i ich pewne triumfy do 17 oraz 16. Ostatni, jak się potem okazało, akcent tego starcia też należał do gości, którzy triumfowali do 22. Ślepska, do końcowego sukcesu, poprowadził duet Bartłomiej Bołądź - Nicolas Szerszeń, który łącznie zdobył 35 punktów.

Takich kłopotów jak Asseco Resovia nie miała ekipa z Kędzierzyna-Koźle, która dość pewnie pokonała MKS Będzin. Trzeba jednak pochwalić zespół z Górnego Śląska za ogromną wolę walki i ambicje, którą pokazywali w każdej z partii. W efekcie tego, ZAKSA w setach numer 1. i 3., musiała toczyć zaciętą grę na przewagi. Na wyróżnienie wśród zwycięzców zasługuje autor 14 punktów - Łukasz Kaczmarek.

Trefl Gdańsk pokonał zespół z Radomia, ale potrzebował do tego rozegrania czterech setów. Świetnie prezentował się barwach gospodarzy Bartosz Filipiak, który zdobył aż 19 oczek, wymiernie przyczyniając się do końcowego triumfu. Bardzo dobrze uzupełniali go Ruben Schott i Paweł Halaba, co dawało szeroką paletę możliwości ataków. U radomian, należy docenić Karola Butryna oraz Athanasiosa Protopsaltisa, ponieważ bez ich wkładu, wynik byłby znacznie gorszy.

Siatkarze ze stolicy pewnie triumfowali w Bydgoszczy i to w trzech setach. Drużyna gospodarzy, po dwóch kolejkach, jest czerwoną latarnią ligi, a w kolejnych meczach nie będzie wcale łatwiej. Warszawski Projekt, do zwycięstwa poprowadził Igor Grobelny - 14 punktów. Swoje cenne cegiełki dołożyli też - Bartosz Kwolek - 12, Jan Król i Andrzej Wrona - 10.

Podobny wynik uzyskali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy ograli Cuprum Lubin i zajęli miejsce w fotelu lidera ligowej tabeli. Pierwsze dwa sety były w miarę wyrównane, bo zakończone triumfem gospodarzy do 20 i 23. Jednak prawdziwy pogrom nastąpił w trzeciej odsłonie, w której lubinianie uzbierali zaledwie siedem oczek. Po raz kolejny, świetny występ zaliczył Dawid Konarski - 15 punktów, a wtórowali mu Jurij Gladyr i Lukas Kampa.

.....

Komplet wyników 2. kolejki:

Asseco Resovia Rzeszów 1:3 Ślepsk Malow Suwałki (25:23, 17:25, 16:25, 22:25)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 MKS Będzin (27:25, 25:21, 28:26)

Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 Indykpol AZS Olsztyn (25:16, 24:26, 25:21, 25:23)

Trefl Gdańsk 3:1 Cerrad Enea Czarni Radom (25:13, 21:25, 25:19, 25:21)

BKS Visła Bydgoszcz 0:3 Projekt Warszawa (21:25, 23:25, 13:25)

Jastrzębski Węgiel 3:0 Cuprum Lubin (25:20, 25:23, 25:7)

PGE Skra Bełchatów 3:2 GKS Katowice (19:25, 26:24, 22:25, 25:19, 16:14)