PHL: Podhale kontynuuje zwycięską passę

• Data publikacji: 31.10.2019, 20:48

Dziś odbył się zaległy mecz 9. kolejki Polskiej Hokej Ligi. KH Energa Toruń podejmowała na Tor-Torze Podhale Nowy Targ. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 4:1. Jest to ich ósme ligowe zwycięstwo z rzędu.

W meczu od samego początku było widać przewagę Podhalan. Hokeiści z Nowego Targu objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Wynik podwyższyli kilka minut później, wykorzystując grę w przewadze. Torunianie ambitnie walczyli, lecz nie przynosiło to pożądanych skutków. Mieli kilka okazji do zdobycia bramki, lecz za każdym razem brakowało dobrego wykończenia. W drugiej części meczu bramka padła równie szybko co w pierwszej. W 4. minucie na 3:0 trafił Emil Svec. Po tej bramce gospodarze postanowili zmienić bramkarza, zatem w miejsce Patrika Spesnego wszedł Krzysztof Bojanowski. Do końca tej tercji utrzymał się rezultat 0:3.

Krótko po wznowieniu gry KH Energa trafiła do siatki nowotarżan, przez co atmosfera na tafli trochę się podkręciła. Podczas gry w przewadze torunian w 3. tercji, popełnili oni koszmarny błąd, który mógł zakończyć się czwartą bramką dla gości. Zimną krew zachował wtedy wprowadzony bramkarz, który nie dał się przechytrzyć dwóm przeciwnikom. Ambitna gra gospodarzy nie wystarczyła, by dogonić rozpędzonych przeciwników. Goście chwilę później trafili na 4:1, a rezultat ten utrzymał się już do końca meczu. Jest to ósme z rzędu zwycięstwo Podhala Nowy Targ, dzięki czemu hokeiści z województwa małopolskiego przesunęli się na 5. pozycję w tabeli.

KH Energa Touń - Podhale Nowy Targ 1:4 (0:2; 0:1; 1:1)