Koszykówka 3x3: Polska w półfinale Mistrzostw Świata!

• Data publikacji: 12.06.2018, 07:43

Polska zagra w półfinale Mistrzostw Świata! Po pokonaniu Łotwy w 1/4 finału wynikiem 21:15, czeka nas spotkanie z Serbią.

Łotwa na tym turnieju była do dzisiaj niepokonana. Z tego powodu była faworytem spotkania z Polską. Polacy w składzie Michael Hicks, Szymon Rduch, Marcin Sroka Paweł Pawłowski przystąpili do dzisiejszego meczu z pełnym zaangażowaniem. Pawłowski jako pierwszy trafił do kosza. Później przez długi czas i Polacy i Łotysze nie wykazywali się skutecznością, a oba dorobki punktowe były bardzo skromne. Mimo to Polska utrzymywała przewagę, którą zdobyła w 1. minucie meczu. Wówczas Michael Hicks i spółka rozegrali naprawdę dobre 3 minuty, w których to oddalili się od rywali na 11 punktów! Łotysze nie potrafili zmienić swojej gry, mimo że brali raz po raz czas dla swojej drużyny. W ostatnich minutach udało im się jeszcze wrócić do meczu i zbliżyć na odległość 4 punktów. Zakończył to jednak ten, który zaczął, czyli Paweł Pawłowski. Oddał dwa celne rzuty osobiste, jednocześnie pozbawiając Łotyszów wszelkich marzeń.

Polska w półfinale zmierzy się z bardzo silną reprezentacją Serbii, która jest "jedynką" turnieju. Serbowie rozgromili Mongolię w 1/4 finału aż 21:8, podczas całej imprezy są póki co niepokonani. Niezależnie od wyniku tego półfinału Polacy już osiągnęli największy sukces w historii polskiej koszykówki 3x3.

Mecz z Serbią odbędzie się dzisiaj, 12 czerwca o godz. 10.45. Spotkanie będzie można śledzić na żywo na oficjalnym streamie FIBA 3x3 na Youtube.

Polska - Łotwa 21:15