Rugby - PŚ: Nowa Zelandia trzecią drużyną świata!

• Data publikacji: 01.11.2019, 13:35

Nowozelandczycy pokonali Walijczyków - 40:17 i zajęli trzecie miejsce w pucharze świata.

All Blacks pokonali Walię w meczu o trzecie miejsce pucharu świata w rugby, czym osłodzili sobie brak awansu do wielkiego finału.

Rugbyści Nowej Zelandii zaczęli od mocnego uderzenia i w piątej minucie, po przyłożeniu Joe Moody'ego wyszli na prowadzenie - 5:0. W kolejnych fragmentach gry, dwa skutecznie podwyższenia wykonał Richie Mo'unga i zrobiło się - 14:0. Dopiero potem, pierwsze punkty dla Walii zdobył Hallam Amos i było - 14:5. Do końca pierwszej połowy wyspiarze podwoili swój dorobek, zaś All Blacks, głównie za sprawą Mo'uni zakończyli ją z 28 punktami.

Na początku drugiej połowy, kolejne punkty dla zespołu z Oceanii zdobyli Mo'unga i Ryan Crotty, powiększając tym samym wynik do stanu - 35:10. Później, Walijczycy uzyskali jeszcze siedem oczek, które zagwarantowali im Josh Adams i Dan Biggar. Wszystko zakończył zaś Mo'unga, wykonując skuteczne przyłożenie i ustalając rezultat końcowy na 40:17.