Tenis stołowy - LMK: wyjazdowe zwycięstwo Siarki

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 01.11.2019, 22:55

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg odniosła trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Polski zespół wygrał na wyjeździe z francuskim Metz 3:0.

Zawodniczki z Tarnobrzega od lat stanowią czołówkę europejskich drużyn. Po dwóch triumfach w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, czekał je wyjazd do Metz.

Jako pierwsza z polskiej drużyny zaprezentowała się Han Ying. Niemka bez problemów poradziła sobie z Rumunką Adiną Diaconu, nie tracąc przy tym seta.

Podobny przebieg miała druga gra. Gu Ruochen nie dała najmniejszych szans Carole Grundisch. Spotkanie trwało niespełna kwadrans, podczas którego Azjatka oddała rywalce tylko 15 punktów.

Kropkę nad "i" postawiła Elizabeta Samara. Rumunka miała początkowo problemy z Pauline Chasselin i po dwóch wyrównanych setach był remis 1:1. Kluczową dla losów spotkania partią był trzecia odsłona, w której Samara wygrała 11:9. Czwarty set okazał się już formalnością dla zawodniczki Siarki.

Na zakończenie fazy grupowej tenisistki Siarki zagrają z węgierskim zespołem Budaorsi 21 S.C. W pierwszej rundzie podopieczne Zbigniewa Nęcka ograły ten zespół 3:1.

Metz TT – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Adina Diaconu – Han Ying 0:3 (3:11, 7:11, 6:11)

Carole Grundisch – Gu Ruochen 0:3 (2:11, 6:11, 7:11)

Pauline Chasselin – Elizabeta Samara 1:3 (9:11, 12:10, 9:11, 4:11)