Bundesliga: dobra druga połowa Borussii dała jej zwycięstwo

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 02.11.2019, 17:30

Borussia Dortmund pewnie 3:0 pokonała na własnym stadionie VfL Wolfsburg. Gole dla gospodarzy zdobyli: Thorgan Hazard, Raphael Guerreiro i Mario Goetze z karnego.

Początek spotkania nie powalał na kolana. Tempo gry było bardzo spokojne, minimalną przewagę miała Borussia. Gra toczyła się głównie w środku pola, obie drużyny próbowały grać cierpliwie i czekały na swoje okazje. Pierwszą groźną wykreowali sobie goście w 22. minucie. Lukas Nmecha w sytuacji sam na sam z Marwinem Hitzem uderzył ponad bramkarzem Borussii, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 31. minucie doszło do niecodziennej sytuacji, mieliśmy zmianę sędziego. Tobiasa Welza zastąpił Martin Thomsen. Gra nie była płynna, mieliśmy dużo przerw w grze. Aktywny w barwach Borussii był Achraf Hakimi, który kilka razy próbował postraszyć rywali strzałami z dystansu. W samej końcówce pierwszej połowy przed szansą stanął piłkarz Wolfsburga John Brooks, ale po jego strzale piłka minimalnie minęła bramkę.

Po zmianie stron Borussia przycisnęła. Przyniosło to oczekiwany skutek. W 52. minucie po akcji i podaniu Hakimi'ego futbolówkę przyjął Thorgan Hazard, złamał na prawą nogę i strzałem na krótki słupek zaskoczył bramkarza rywali. Sześć minut później Belg wyłożył piłkę do Raphaela Guerreiro, a ten przeciwnie do swojego kolegi posłał ją na dalszy słupek i podwyższył prowadzenie Borussii na 2:0. Gospodarze tworzyli kolejne sytuacje, najpierw strzał Mahmouda Dahouda obronił Pervan, a próba Hazarda była bardzo niecelna. Zagrożenie było również pod drugą bramką. Marwin Hitz poradził sobie ze strzałem Joao Victora Santosa Sa, a Maximilian Arnold uderzył wysoko ponad poprzeczką. W końcówce spotkania po zagraniu ręką w polu karnym Jeffreya Brumy sędzia podyktował jedenastkę dla Borussii, którą na gola zamienił Mario Goetze.

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 3:0 (0:0)

Bramki: 52' Hazard, 58' Guerreiro, 88' Goetze (karny)

Borussia: Hitz - Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro - Weigl, Dahoud (70' Witsel) - Hakimi, Reus (28' Goetze), Hazard - Brandt (90' Alcacer)

Wolfsburg: Pervan - Tisseran (79' Brekalo), Bruma, Brooks - William, Guilavogui, Arnold, Roussillon (90' Steffen) - Santos Sa, Weghorst, Nmecha (66' Klaus)

Kartki: Weigl - Nmecha, Brooks, Tisserand

Sędzia: Tobias Welz (Niemcy)