NBA: niesamowita końcówka w Portland

• Data publikacji: 03.11.2019, 11:15

Philadelphia 76ers po emocjonującym meczu wygrała 129:128 z Portland Trail Blazers. Ekipa z Filadelfii pozostaje niepokonana w NBA.

Najciekawszy mecz dzisiejszych rozgrywek w lidze NBA rozegrany został w Moda Center w Portland. Koszykarze Philadelphia 76ers chcieli przedłużyć passę zwycięstw. Jednak to gospodarze od samego początku prowadzili. Do przerwy mieli 11 punktów przewagi, a w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą prawie 20 punktów. Koszykarze drużyny gości zmobilizowali się do odrabiania strat. Przed rozpoczęciem ostatniej części meczu różnica wynosiła tylko 10 oczek. W czwartej kwarcie Philadelphia bardzo zbliżyła się do rywali. Na 10 sekund przed końcem Ben Simmons wykorzystał dwa rzuty wolne i goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (126:125). W ostatnich sekundach kibice w Portland mogli obejrzeć dwa świetne rzuty za trzy punkty w rogu boiska. Najpierw Anfernee Simons trafił na ponad 2 sekundy przed końcem. Jednak na 0,4 sekundy przed ostatnią syrenę punkty na wagę zwycięstwa Philadelphii zdobył Furkan Korkmaz. Tym samym zespół z Filadelfii jako jedyny jest niepokonany w tym sezonie.

Portland Trail Blazers - Philadelphia 76ers 128:129
Detroit Pistons - Brooklyn Nets 113:109
Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 109:131
Golden State Warriors - Charlotte Hornets 87:93
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 115:105
Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 105:114
Orlando Magic - Denver Nuggets 87:91