Liga Mistrzyń: kolejna porażka MKS-u Perły Lublin

• Data publikacji: 03.11.2019, 19:30

MKS Perła Lublin przegrał u siebie w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych z CSM Bukareszt. Polski zespół stracił szansę na wyjście z grupy.

W pierwszej połowie fazy grupowej lublinianki nie sprawiły niespodzianki w meczach z dużo wyżej notowanymi zespołami. W poprzednim spotkaniu przegrały w Bukareszcie 16 bramkami. Tym razem CSM przyjechał do Lublina. W składzie rumuńskiej drużyny po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzyń pojawiła się Cristina Neagu, która powraca do formy po kontuzji.

W 2. minucie wynik meczu otworzyła Kinga Achruk. Było to jednak pierwsze i ostatnie prowadzenie gospodyń. Mecz był wyrównany jedynie przez 6 minut. Od bramki z rzutu karnego Marty Gęgi na 3:3 przyjezdna drużyna rzuciła 3 gole z rzędu. CSM Bukareszt budował przewagę, zdobywając dużo bramek z kontry. Zespół ze stolicy Rumunii utrzymywał 3-4 bramki przewagi. Na około pięć minut przed przerwą było już 15:9. Po 30 minutach CSM prowadziło 17:10 i zmierzało do drugie zwycięstwo nad lubliniankami.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte. MKS dzisiaj bardziej postawił się jednej z najlepszych drużyn Europy niż w meczu w Bukareszcie. CSM wygrało 28:19, wygrywając dwoma trafieniami także drugą połowę, w której drużyna z Rumunii zagrała dużo mniej efektownie niż w pierwszej. Siedem bramek zdobyła Crina Pintea, sześć trafień zanotowała Itana Grbić, a cztery Cristina Neagu. Najwięcej bramek dla ekipy z Lublina (6) zdobyła Marta Gęga. CSM Bukareszt jest liderem grupy B, a MKS zajmuje ostatnie miejsce ze szans na awans.

MKS Perła Lublin - CSM Bukareszt 19:28 (10:17)

MKS Perła Lublin: Besen, Gawlik - Gęga 6, Achruk 3, Nocuń 1, Szarawaga 1, Blazewić 2, Matuszczyk 1, Nosek, Moldrup 2, Królikowska, Olek, Łabuda 2, Gadzina 1

CSM Bukareszt: Dedu, Ion, Grubisić - Grbić 6, Moisa 2, Pintea 7, Neagu 4, Kilkować 2, Omoregie 2, Cwijić 2, Perianu, Torstensson 1, Marin, Walcan, Jipa, Curea 2.