Narciarstwo dowolne - PŚ: zwycięstwa Gremaud i Halla

• Data publikacji: 03.11.2019, 19:21

Sezon 2019/2020 w narciarskim big air rozpoczęty! Na inaugurację specjaliści od tej konkurencji rywalizowali we włoskiej Modenie. W pierwszych zawodach najlepsi okazali się Szwajcarka Mathilde Gremaud i Amerykanin Alexander Hall.

Kalendarzowa zima coraz bliżej, lecz za oknami wciąż mamy jesień. W sierpniu swoje zmagania w Pucharze Świata zainaugurowali specjaliści od slopestyle'u. W niedzielne popołudnie odbyły się natomiast pierwsze w tym sezonie zawody narciarzy dowolnych w konkurencji big air.

Rywalizacja kobiet zakończyła się dubletem Szwajcarek. Zwyciężczynią okazała się Mathilde Gremaud, której dwa najlepsze przejazdy zostały ocenione na łączną notę 178 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Giulia Tanno ze stratą 18,5 pkt do swojej rodaczki. Na najniższym stopniu podium stanęła Kanadyjka Dara Howell. Reprezentantka Kraju Klonowego Liścia uzyskała 151,5 pkt.

Życiowy sukces w big air odniósł w niedzielne popołudnie Amerykanin Alexander Hall. 21-latek wygrał pierwsze w karierze zawody PŚ w tej konkurencji, uzyskując 184 punkty. Kolejne miejsca na podium zajęli Europejczycy. Drugi był Norweg Birk Ruud z łączną notą 181,75 pkt, a trzeci Szwajcar Andri Ragettli z wynikiem 176,75 pkt.

Polacy nie startowali. Kolejne zawody w big air odbędą się w dniach 12-14 grudnia w Pekinie.