Serie A: Lazio lepsze na San Siro

• Data publikacji: 03.11.2019, 22:43

W 11. kolejce włoskiej Serie A drużyna Krzysztofa Piątka nie zdołała pokonać Lazio Rzym. AC Milan uległ ekipie ze stolicy 1:2.

Milan nie podołał wyzwaniu i uległ na San Siro ekipie Lazio Rzym. Goście znacznie przeważali w tym spotkaniu, lecz na prowadzenie wyszli dopiero w 25. minucie. Bramkę zdobył Ciro Immobile, który skutecznie wykorzystał wrzutkę Lazzariego. Chwilę później Lazio popełniło koszmarny błąd, jakim był gol samobójczy. Bastos przypadkowo skierował piłkę do swojej bramki, czego golkiper kompletnie się nie spodziewał. Do przerwy utrzymał się rezultat remisowy.

Druga część spotkania była nieco bardziej wyrównana. Nadal było widać przewagę gości, lecz "Rossoneri" stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola. Nie wystarczyło to jednak by objąć prowadzenie, które w końcówce meczu objęli piłkarze Lazio. Po podaniu Luisa Alberto do siatki gospodarzy trafił Joaquin Correa. Od tej bramki (83. minuta) nie wydarzyło się już nic ciekawego, toteż Milan zanotował kolejną porażkę w tym sezonie. Lazio dzięki temu zwycięstwu wyprzedziło Atalantę Bergamo i zajmuje obecnie 4. pozycję w ligowej tabeli

AC Milan - Lazio Rzym 1:2 (1:1)

Bramki: 28' Bastos (sam.) - 25' Immobile, 83' Correa

Milan: Donnarumma - Calabria, Duarte, Romagnoli, Hernandez - Paqueta (53' Leao), Bennacer, Krunic (85' Bonaventura) - Castillejo (35' Rebic), Piątek, Calhanoglu

Lazio: Strakosha - Bastos, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinkovic-Savic (60' Parolo), Leiva, Alberto, Lulic - Correa, Immobile (60' Caicedo, 82' Cataldi)

Żółte kartki: 51' Duarte, 55' Krunic, 87' Bennacer - 43' Milinkovic-Savic, 63' Parolo, 64' Radu, 70' Leiva, 88' Cataldi

Sędziował: Gianpaolo Calvarese (Teramo)