Premier League: Leicester zwycięskie, Tottenham na remis

• Data publikacji: 03.11.2019, 19:53

Leicester City wygrało 2:0 na wyjeździe z Crystal Palace, natomiast Tottenham zremisował 1:1 z Evertonem w niedzielnych spotkaniach 11. kolejki Premier League.

Dzisiejszego popołudnia rozegrano dwa mecze zamykające 11. kolejkę angielskiej ekstraklasy. Crystal Palace podejmował Leicester City, a Everton gościł ekipę Tottenhamu.

Drużyna Leicester City, zajmująca obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli, zadziwia piłkarski świat. Traci dwa oczka do drugiego Manchesteru City, który wczoraj bez przekonania pokonał Southampton 2:1 i zalicza zwycięstwo za zwycięstwem, w sumie uzbierał ich aż siedem. Do Londynu jechał w wyśmienitych nastrojach, bowiem w poprzednim ligowym spotkaniu rozbił Southampton aż 9:0! Swoich dzisiejszych rywali pokonał 2:0 i choć trafienia padały w drugiej połowie, to kontrolował przebieg spotkania i zasłużenie dopisał 3 oczka do ligowego dorobku. Strzelcami bramek byli Soyuncu w 57. minucie oraz Vardy w 88. minucie. Popularne Lisy utrzymują się tym samym na podium, wyprzedzając Chelsea korzystniejszym bilansem bramkowym.

Crystal Palace - Leicester City 0:2 (0:0)

Bramki: Soyuncu 57', Vardy 88'

Crystal Palace: Guaita - van Aanholt, Cahill, Tomkins, Ward - McArthur (McCarthy 78'), Milivojevic, Kouyate (Meyer 74'), Schlupp, Zaha - Ayew (Benteke 78')

Leicester City: Schmeichel - Chillwell, Souyuncu, Evans, Ricardo Pereira - Ndidi, Barnes (Morgan 85'), Maddison (Praet 90+1'), Tielemans, Perez (Gray 74') - Vardy

Żółte kartki: Schlupp 54', Tomkins 63' - Evans 48', Soyuncu 81'

Sędziował: Paul Tierney

W drugim niedzielnym spotkaniu Everton podejmował finalistę poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, mianowicie londyński Tottenham. Goście szargani przez kryzys, jaki dopadł projekt Pochettino, do spotkania przystępowali z 11. pozycji, mając na koncie tylko 3 zwycięstwa. Podobnie jak w meczu Crystal Palace - Leicester City, obie bramki padały w drugiej połowie. Na prowadzenie gości wyprowadził Delle Alli w 63. minucie, a wyrównał Cenk Tosun w ostatnich minutach meczu. Jak widać, emocji w spotkaniu nie brakowało. Nie zabrakło również przykrych chwil, jak te z 80. minuty. Z czerwoną kartką wyleciał Son, a koszmarnej kontuzji nabawił się Andre Gomes. Koreańczyk interweniował na tyle niefortunnie, że złamał Portugalczykowi nogę. W miejsce Gomesa wszedł Gylfi Sigurðsson, a byłego zawodnika FC Barcelony czeka długa przerwa od piłki.

Everton - Tottenham 1:1 (0:0)

Bramki: Cenk Tosun 90+7' - Delle Alli 63'

Everton: Pickford - Digne, Holgate, Mina, Sidibe - Delph, Iwobi, Gomes (Sigurðsson 84'), Davies (Calver-Lewin 83'), Walcott (Tosun 68') - Richarlison

Tottenham: Gazzaniga - Davies, Sanchez, Alderweireld, Aurier (Foyth 88') - Ndombele (Lo Celso 73'), Sissoko, Eriksen (Sessegnon 90+12'), Alli, Son - Lucas

Żółte kartki: Walcott 30' - Eriksen 31', Ndombele 65'

Czerwona kartka: Son 79'

Sędziował: Martin Atkinson