Koszykówka - EBLK: podsumowanie 6. kolejki

• Data publikacji: 04.11.2019, 08:54

Arka Gdynia nadal bez porażki, Energa Toruń i AZS Uniwersytet Gdański ciągle czekają na swoje pierwsze zwycięstwo - tak w skrócie można opisać wydarzenia 6. kolejki EBLK.

W Toruniu miejscowa Energa podejmowała AZS Poznań. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Pierwszą kwartę wysoko wygrały miejscowe, ale w drugiej straciły aż 15 punktów do rywalek. Torunianki starały się odrabiać straty, jednak ostatecznie to przyjezdne cieszyły się z drugiego zwycięstwa w sezonie. Energa nadal czeka na inauguracyjny triumf. Podobnie jak AZS Uniwersytet Gdański, który przegrał w sobotę derbowy pojedynek z Politechniką Gdańską. AZS był minimalnie lepszy w pierwszej kwarcie, ale w kolejnych częściach meczu tracił do rywalek i ostatecznie przegrał różnicą 16 punktów.

W niedzielę fanów żeńskiego basketu czekało kilka ciekawych spotkań. Na początek Arka podejmowała Pszczółkę AZS UMCS Lublin. Gospodynie od początku kontrolowały przebieg meczu i nie dały się zaskoczyć ekipie z Lublina. Tym samym Arka pozostaje na fotelu lidera z bilansem 6-0. Ciekawie było także w Łodzi, gdzie Widzew rywalizował z Artego Bydgoszcz. Bydgoszczanki były zdecydowany faworytkami tego pojedynku, jednak na parkiecie tego nie było aż tak widać. Widzew do końca próbował gonić, ale zwycięstwa wywalczyć się nie udało.

W Gorzowie Wielkopolskim akademiczki podejmowały Ślęzę Wrocław. Zespół Arkadiusza Rusina bardzo dobrze otworzył spotkanie, od wygranej kwarty +11. Jednak przed przerwą gospodynie zdołały wyrównać, wygrywając drugą ćwiartkę +11. W drugiej połowie ponownie Ślęza objęła prowadzenie, którego już nie oddała do samego końca. Mistrzynie Polski z Polkowic rywalizowały we własnej hali z Wisłą Kraków. Krakowianki ostatnio wysoko przegrały w Gorzowie, jednak w Polkowicach dostały od mistrzyń jeszcze większą lekcję, przegrywając różnicą 29 punktów.

Wyniki 6. kolejki EBLK:

Energa Toruń - Enea AZS Poznań 79:83 (28:19, 17:32, 21:17, 13:15)
Energa: Tłumak 22, Scekić 14, Grigoreva 12, Urbaniak 8, Podkańska 8, Dobrowolska 6, Dedić 5, Wieczyńska 4.
Enea AZS: Mfutila 32 (12 zb), Pawlak 18, Miletić 8, Calloway 7, Zivadinović 6 (12 as), Pyka 6, Parzeńska 6, Wdowiuk 0, Stefańczyk 0.

AZS Uniwersytet Gdański - DGT Politechnika Gdańska 58:74 (18:16, 7:16, 14:20, 19:22)
AZS Uniwersytet: P. Kuras 13, Szczęśniak 13, Stępień 12, Kosalewicz 8, Ortiz 8, Formella 2, A. Kuras 2, Bączek 0.
DGT Politechnika: Hudson 24, Smith 11, Haryńska 9, Niedźwiedzka 6, Koc 6, Nayo 5, Strzelczyk 5, Bujniak 3, Duszkiewicz 3, Ostrowska 2, Zmierczak 0.

Arka Gdynia - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)
Arka: Barbora Balintova 15, Maryia Papova 12, Marie Gulich 10 (11 zb), Angelika Slamova 7, Rebecca Allen 7, Sonja Greinacher 7, Kamila Podgórna 3, Amalia Rembiszewska 0.
Pszczółka Polski Cukier: Alexis Peterson 11, Briana Day 11, Giedre Labuckiene 11, Agnieszka Szott-Hejmej 6, Ama Degbon 6, Julia Adamowicz 5, Jovana Popović4, Zuzanna Sklepowicz 0.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - 1KS Ślęza Wrocław 63:71 (12:23, 27:16, 11:17, 13:15)
PSI Enea: Copper 28 (10 zb), Juskaite 11, Prezelj 10, Maiga 6, Green 4, Keller 4, Kaczmarczyk 0, Jackson 0, Dźwigalska 0.
Ślęza: Jones 21, Pocek 12 (14 zb), Owczarzak 11, Burdick 9 (16 zb), Glomazić 8, Dobrowolska 5, Jovanović 5, Klatt 0.

CosinusMED Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 74:81 (17:26, 14:21, 20:12, 23:22)
Widzew: Vucković 20, Gala 20, Jasnowska 17, Gertchen 8, Kudelska 4, Drop 3, Bandoch 2, Stępień 0.
Artego: Miskiniene 22 (17 zb), Kiesel 15, Rymarenko 13, Poboży 12, O'Neill 8, Międzik 6, Michałek 5.

CCC Polkowice - Wisła Kraków 75:46 (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)
CCC: Stallworth 15, Gajda 15, Robinson 12, Conde 10, Filip 8 (15 zb), Spanou 7, Bojović 6, Naczk 2, Tyszkiewicz 0, Tomaszewicz 0, Jackowska 0.
Wisła: Vaughn 16, Trzeciak 12, Meskonyte 9, Wells 3, Ziętara 3, Lass 2, Grzenkowicz 1, Puter 0, Jakubiuk 0.