PGNiG Superliga kobiet: udany rewanż Kobierzyc, niespodzianka w Jarosławiu

• Data publikacji: 04.11.2019, 13:13

W miniony weekend zakończyła się 8. kolejka PGNiG Superligi kobiet. Najciekawiej było Piotrkowie Trybunalskim oraz Jarosławiu, gdzie beniaminek ograł Metraco Zagłębie Lubin.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:24 KPR Gminy Kobierzyce

Szczypiornistki z Kobierzyc przystępowały do tego spotkania z ogromną chęcią rewanżu za przegraną z pierwszej rundy. Pierwszą bramkę rzuciły jednak gospodynie, a konkretnie Sylwia Klonowska. Z biegiem minut, przyjezdne łapały coraz większą płynność w grze, co przekładało się na skuteczne ataki. Dzięki temu, po trafieniach Jakubowskiej i Wieretelak zrobiło się - 5:1 dla zawodniczek KPR-u. Trener Piotrcovii poprosił o czas, a jego uwagi nie poszły na marne, ponieważ miejscowe zniwelowały straty do jednej bramki. Taką różnicą też, zakończyła się pierwsza połową - 11:10 dla KPR-u. W drugich 30 minutach, żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać, a momentami na parkiecie było wręcz agresywnie. W 42. minucie obie ekipy grały w podwójnym osłabieniu. Końcówka meczu przesądziła o jego losach. Najpierw, skuteczną indywidualną akcją popisała się Walczak, a chwilę po tym, rzut karny obroniła Kowalczyk. To pozwoliło przyjezdnym wygrać - 24:21 i tym samym udanie zrewanżowały się za porażkę z pierwszej serii gier.

Eurobud JKS Jarosław 25:23 Metraco Zagłębie Lubin

Do sporej niespodzianki doszło w Jarosławiu, gdzie beniaminek ligi - Eurobud JKS, pokonał wicemistrzynie z Lubina. Czarno-niebieskie prowadziły niemal przez całe spotkanie, by tylko na moment, w drugiej połowie, złapać lekki kryzys. Już po pierwszych 30 minutach, wypracowały sobie trzy bramki przewagi i do szatni schodziły z wynikiem - 15:12. Po zmianie stron, lubinianki postawiły wszystko na jedną kartę i w pewnym momencie dopadły beniaminka, rzucając mu cztery bramki z rzędu. Do ostatnich sekund trwała zacięta walka o końcowy sukces, ale trafienia Donets i Bancilon Novais przesądziły o wygranej gospodyń - 25:23.