PKO Ekstraklasa: Śląsk zakończył ligową serię "Nafciarzy"!

• Data publikacji: 04.11.2019, 20:15

W pierwszym poniedziałkowym meczu, zamykającym 14. kolejkę PKO Ekstraklasy, na stadionie we Wrocławiu, Śląsk grał z dotychczasowym liderem - Wisłą Płock. Gospodarze zwyciężyli dość pewnie, strzelając "Nafciarzom" trzy bramki.

Gospodarze od samego początku ruszyli do ataków na płocką bramkę. Efekty tego nadeszły po 13 minutach gry, gdy po fatalnym wyprowadzeniu piłki z defensywy, tę przejął Krzysztof Mączyński i płaskim strzałem zaskoczył bezradnego Jakuba Wrąbla. Goście szukali okazji do wyrównania, ale brakowało skutecznego wykończenia. Blisko był Damian Michalski, ale jego uderzenie, dość łatwo zatrzymał Matus Putnocky. Natomiast w 42. minucie zrobiło się - 2:0 dla Śląska. Wojciech Golla płasko wstrzelił futbolówkę w pole karne, a Robert Pich dopełnił tylko formalności, pakując ją z bliska do siatki.

Po zmianie stron, po godzinie gry, "Nafciarze" znów skompromitowali się w obronie. Tym razem Wrąbel za daleko sobie wypuścił piłkę, przejął ją jeden z wrocławian i odegrał do nadbiegającego Michała Chrapka. Pomocnik Śląska minął najpierw bramkarza Wisły, położył jednego z defensorów i ze stoickim spokojem posłał futbolówkę do pustej bramki. Piłkarzy Radosława Sobolewskiego stać było tylko na gola honorowego. Dominik Furman obsłużył ładnym podaniem Michalskiego, a ten strzelił obok interweniującego Putnocky'ego, ustalając wynik końcowy na - 3:1.

Śląsk Wrocław - Wisła Płock (2:0)

Bramki: 13' Mączyński, 42' Pich, 62' Chrapek - 78' Michalski

Śląsk Wrocław: Putnocky - Broź, Puerto, Golla, Stiglec - Łabojko, Mączyński, Płacheta (83' Samiec-Talar), Chrapek (89' Gąska), Pich - Exposito (66' Cholewiak)

Wisła Płock: Wrąbel - Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski - Furman, Rasak, Kwietniewski (58' Garcia), Szwoch, Tomasik (83' Kuświk) - Ricardinho

Żółte kartki: 17' Mączyński, 52' Łabojko, 68' Golla, 70' Chrapek - 87' Furman

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)