NHL: festiwal goli w Bostonie

• Data publikacji: 05.11.2019, 13:20

Za nami mecze z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek. Dzisiejszej nocy, najciekawiej było w Bostonie, gdzie Bruins po niezwykle zaciętym meczu pokonali Penguins.

Boston Bruins 6:4 Pittsburgh Penguins

DeBrusk, Marchand (2), Pastrnak, Krug, Bergeron - Kahun, Bjugstad, Rust, Marino

Kibice zgromadzeni w TD Garden w Bostonie byli świadkami niezwykle emocjonującego widowiska, które zaowocowało aż 10 bramkami. Koniec był szczęśliwy dla miejscowych, którzy ograli drużynę z Pittsburgha - 6:4. Wielkie strzelanie rozpoczął w szóstej minucie gry Jake DeBrusk, a kilka minut później, na - 2:0 dla Bruins, podwyższył Brad Marchand. Pierwsza tercja zakończyła się też takim rezultatem. Na początku drugiej odsłony meczu, trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił David Pastrnak, ale potem ocknęli się goście. Kolejne cztery trafienia były ich dziełem i to oni po tej tercji byli na prowadzeniu - 4:3. Dominik Kahun, Nick Bjugstad, Bryan Rust oraz John Marino wprawili w ekstazę swoich fanów. Hokeiści z Bostonu nie zamierzali jednak tak tego zostawić i szybko doprowadzili do remisu, a konkretnie uczynił to Torey Krug. To wcale nie był jeszcze koniec emocji, ponieważ po raz drugi trafił Marchand, a w ostatnich sekundach, strzałem do pustej bramki "kropkę nad i" postawił Patrice Bergeron.