Fortuna 1.Liga: ciekawy mecz w Grudziądzu, beskidzkie derby dla Podbeskidzia

• Data publikacji: 05.11.2019, 16:30

Za nami 16. kolejka rozgrywek zaplecza PKO Ekstraklasy. Najciekawiej było w Bielsku-Białej, gdzie miały miejsce derby Beskidu oraz w Grudziądzu, gdzie swoją pierwszą bramkę w barwach Odry Opole zdobył Arkadiusz Piech.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 Sandecja Nowy Sącz

41' Sierpina, 61' Jaroch, 79' Danielak - 30' Korzym

Gospodarze zwyciężyli w prestiżowych beskidzkich derbach, ogrywając Sandecję Nowy Sącz - 3:1. Faworytem byli bielszczanie i faktycznie od samego początku dominowali na boisku. Jednak jako pierwsi gola zdobyli goście, a konkretnie Maciej Korzym. Mateusz Klichowicz zagrał piłkę spod linii końcowej do Damiana Chmiela, a ten bez przyjęcia oddał doświadczonemu napastnikowi, który umieścił ją w siatce. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Cudnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Sierpina i było - 1:1. W drugiej połowie, Podbeskidzie miało całą serię rzutów rożnych, z których jeden przyniósł "Góralom" prowadzenie. W 61. minucie, Rafał Figiel dośrodkował wprost na głowę Bartosza Jarocha, a ten skierował futbolówkę do siatki. "Kropkę nad i", dziesięć minut przed końcem, postawił Karol Danielak. Najlepszy strzelec miejscowych minął kilku obrońców Sandecji i płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał wychodzącego z bramki Daniela Bielicę. Dzięki tej wygranej, Podbeskidzie wskoczyło na drugie miejsce w tabeli i jest punkt za Wartą Poznań.

Olimpia Grudziądz 3:1 Odra Opole

57' Monterde, 75' Haydary, 86' Kona - 63' Piech

Równie ciekawie było na stadionie w Grudziądzu. Tam również faworytem byli gospodarze i też nie zawiedli swoich fanów. Jednak na bramki w tym meczu trzeba było czekać aż do drugiej połowy. Otwarcie wyniku nastąpiło w 57. minucie, po trafieniu Omara Monterde. Pogrążonej w kryzysie Odrze udało się jednak dość szybko wyrównać, a ze swojej debiutanckiej bramki mógł się cieszyć Arkadiusz Piech. Kwadrans przed końcem przypomniał o sobie najlepszy strzelec Fortuna 1.Ligi - Omar Haydary. Afgańczyk zdobył swoją jedenastą bramkę w sezonie, a wynik ustalił w 86. minucie Maciej Kona.

.....

Pozostałe wyniki 16. kolejki:

Miedź Legnica 3:1 Radomiak Radom

13' Zieliński, 17' Purzycki, 42' Łukowski - 87' Górski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 GKS Jastrzębie-Zdrój

23' (k.) Gergel, 54' Miković - 27' Farid, 64' Wróbel

Warta Poznań 2:0 Chojniczanka Chojnice

18' Kupczak, 37' Jakóbowski

Puszcza Niepołomice 1:4 GKS Bełchatów

70' Bartków - 3', 76' (k.) Marzec, 49' Kocyła, 87' Bartosiak

GKS Tychy 1:0 Stomil Olsztyn

41' Mańka

Wigry Suwałki 1:1 Chrobry Głogów

41' (k.) Huertas - 50' (k.) Ilków-Gołąb

Stal Mielec 1:1 Zagłębie Sosnowiec

80' Soljić - 75' Mularczyk