Koszykówka - VTB: Stelmet lepszy od Parmy Perm

• Data publikacji: 05.11.2019, 20:00

Stelmet Zielona Góra wygrał u siebie 106:88 z Parmą Perm w meczu ligi VTB. To drugie zwycięstwo polskiego zespołu w tym sezonie rozgrywek.

Początek sezonu Stelmetu Zielona Góra w Zjednoczonej Lidze VTB nie był łatwy. Polski zespół musiał zmierzyć się z trzema ekipami grającymi w Eurolidze: CSKA Moskwa, Zenitem Petersburg i Khimkami Moskwa. Jedyne zwycięstwo podopieczni Żana Tabaka odnieśli w Saratowie. Dzisiaj w meczu z Parmą Perm była okazja na pierwszą wygraną u siebie.

W pierwszej kwarcie nieznacznie przeważał Stelmet. Gospodarze mieli nawet blisko 10 punktów przewagi, ale część gry zakończyła się wynikiem 29:24. Do przerwy drużyna z Zielonej Góry utrzymywała przewagi. Po 20 minutach było 53:47. W trzeciej kwarcie Stelmet jeszcze bardziej zbliżał się do odniesienia zwycięstwa. Polski zespół miał nawet 14 punktów przewagi. Przed ostatnią odsłoną meczu na tablicy wyników widniał rezultat 73:64, więc losy spotkania nie były przesądzone.

Zespół z Rosji zaczął odrabiać straty. Po 2 minutach czwartej kwarty było tylko 78:74 dla Stelmetu. Podopieczni Żana Tabaka zagrali agresywniej w obronie i powrócili do skuteczności, którą prezentowali we wcześniejszej fazie meczu. Bohaterem czwartej części gry został Joe Thomasson, który zdobył ważne punkty. Przewaga Stelmetu wzrosła błyskawicznie. Ostatecznie Ludvig Hakanson rzutem za trzy w ostatnich sekundach meczu ustalił wynik na 106:88. Najskuteczniejszy na parkiecie był Thomasson, który zdobył 21 punktów. Aż 7 koszykarzy Stelmetu Zielona Góra zgromadziło przynajmniej 11 punktów.

Stelmet Zielona Góra - Parma Perm 106:88 (29:24, 24:23, 20:17, 33:24)