Koszykówka - LM: kolejna wysoka porażka "Twardych Pierników"

• Data publikacji: 05.11.2019, 20:16

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zanotowali drugą z rzędu domową porażkę w rozgrywkach grupowych ligi mistrzów. Tym razem, torunianie wysoko przegrali z włoskim Dinamem Sassari - 95:113.

Od początku spotkania, dużo lepiej prezentowali się faworyzowani Włosi, którzy byli niezwykle skuteczni w akcjach podkoszowych. Dlatego też, pierwsza kwarta tego meczu, zakończyła się ich siedmiopunktowym prowadzeniem - 26:19. W kolejnej odsłonie obudzili się gospodarze i to oni dyktowali warunki gry na parkiecie, odrabiając przy tym praktycznie wszystkie straty. Pierwsza połowa starcia w Arenie Toruń zakończyła się więc wynikiem - 52:53. Wymowne były gesty szkoleniowca Dinama, który nie krył swojego niezadowolenia z postawy swoich graczy, wściekle rzucając marynarką. Trzecia kwarta była bardzo zacięta i zakończyła się remisem, co zapowiadało niezwykłe emocje przed ostatnią częścią tego spotkania. W niej jednak, na parkiecie dominowali już tylko podrażnieni goście, którzy rozbili gospodarzy - 32:15, a cały mecz wygrali - 113:95.

Polski Cukier Toruń 95:113 Dinamo Sassari (19:26, 33:27, 28:28, 15:32)

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 30, Keith Hornsby 15, Aaron Cel 14, Alade Aminu 13 (11 zb), Kyle Weaver 11, Aleksander Perka 6, Bartosz Diduszko 4, Ignacy Grochowski 2, Mikołaj Ratajczak 0, Jakub Kondraciuk 0

Dinamo Sassari: Dwayne Evans 29, Marci Spissu 22, Miro Bilan 16, Stefano Gentile 13, Curtis Jerrels 12, Jamel McLean 7, Michele Vitali 6, Paulius Sorokas 5, Dyshawn Pierre 3, Lorenzo Bucarelli 0