Liga Mistrzów: Napoli remisuje z Salzburgiem, Haaland znów strzela

• Data publikacji: 05.11.2019, 22:57

W Neapolu, ekipa Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, podejmowała w 4. kolejce spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów drużynę z Salzburga. Po ciekawych zawodach, oba zespoły podzieliły się punktami.

W Salzburgu, dzisiejsi gospodarze zwyciężyli - 3:2, więc można było oczekiwać dobrego widowiska. Tak też się stało, a od samego początku, na boisku w Neapolu, działo się naprawdę sporo. Jako pierwsi zaatakowali goście, ale strzał głową Onguene nieznacznie minął lewy słupek bramki Napoli. W odpowiedzi mieliśmy uderzenie z dystansu Piotra Zielińskiego, lecz w tym wypadku, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 11. minucie, we własnym polu karnym przewinił Kalidou Koulibaly, który powalił dryblującego Hee-Chan Hwanga i sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Do piłki podszedł rewelacyjny Erling Braut Haaland i oczywiście pewnym strzałem pokonał Alexa Mereta, dając Salzburgowi prowadzenie. Dosłownie 120 sekund potem mogło być - 1:1, lecz Jose Callejon trafił tylko w słupek. W kolejnych minutach, kolejne okazje do wyrównania marnowali Lorenzo Insigne oraz Hirving Lozano. Gospodarzom udało się wreszcie strzelić bramkę, tuż przed zejściem do szatni. Insigne podał do Lozano, a Meksykanin płaskim strzałem przy lewym słupku nie dał żadnych szans Carlosowi.

Po przerwie, niewiele się zmieniło i oba zespoły nadal szukały okazji do zdobycia kolejnych bramek. Jednak brakowało skuteczności, gdyż próby zawodników były niecelne lub lądowały na obramowaniu bramek. Tak było w 74. minucie, gdy potężny strzał Insigne zatrzymał się tylko na prawym słupku. W ostatnich sekundach spotkania, swoją szansę miał jeszcze rezerwowy Fernando Llorente, ale nie zdołał przesądzić szali zwycięstwa no korzyść miejscowych i skończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

SSC Napoli - Red Bull Salzburg 1:1 (1:1)

Bramki: 44' Lozano11' (k.) Haaland

SSC Napoli: Meret - Di Lorenzo, Maksimović, Koulibaly, Rui (46' Luperto) - Callejon, Ruiz, Zieliński, Insigne - Mertens (73' Milik), Lozano (86' Llorente)

Red Bull Salzburg: Carlos - Ulmer, Wober, Onguene, Pongracić (46' Mwepu), Kristensen - Szoboszlai, Junuzović, Minamino (61' Ashimeru) - Hwang Hee-Chan, Haaland (75' Daka)

Żółte kartki: 27' Zieliński - 4' Onguene, 37' Pongracić

Sędziował: Szymon Marciniak (Polska)

.....

Pozostałe wtorkowe wyniki:

FC Barcelona 0:0 Slavia Praga

Zenit St. Petersburg 0:2 Red Bull Lipsk

45+5' Demme, 63' Sabitzer

Chelsea Londyn 4:4 Ajax Amsterdam

5' (k.), 71' (k.) Jorginho, 63' Azpilicueta, 74' James - 2' (sam.) Abraham, 20' Promes, 35' (sam.) Arrizabalaga, 55' van de Beek

Borussia Dortmund 3:2 Inter Mediolan

51', 77' Hakimi, 64' Brandt - 5' Martinez, 40' Vecino

Liverpool FC 2:1 KRC Genk

14' Wijnaldum, 53' Oxlade-Chamberlain - 41' Samata

Olympique Lyon 3:1 Benfica Lizbona

4' Andersen, 33' Depay, 89' Traore - 76' Seferović

Valencia CF 4:1 OSC Lille

66' (k.) Parejo, 82' (sam.) Soumaoro, 84' Kondogbia, 90' Torres - 25' Osimhen