PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA wciąż niepokonana!
Inga Świetlicka/poinformowani.pl

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 06.11.2019, 20:22

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźle nie zwalniają tempa w ligowej kampanii i pokonują kolejnego rywala, choć nie bez problemów. Tym razem, na tarczy, wyjadą stamtąd zawodnicy beniaminka z Suwałk.

Mistrzowie Polski udanie rozpoczęli ten mecz, a wyjątkowo dobrze prezentowali się w polu zagrywki. W pewnym momencie, po skutecznym ataku Łukasza Kaczmarka, prowadzili już różnicą pięciu oczek - 11:6. Wydawało się, że kolejne punkty będą tylko formalnością, ale goście otrząsnęli się nieco i odrobili straty. Później, wyszli na prowadzenie - 20:18, aby ostatecznie zakończyć tego seta nieoczekiwanym zwycięstwem do 21.

W kolejnych dwóch partiach, kędzierzynianie byli jeszcze bardziej skoncentrowani i unikali prostych błędów z pierwszego seta. Swoje cenne punkty dołożyli - Benjamin Toniutti oraz przede wszystkim Simone Parodi. Pod siatką nie do zatrzymania był zaś Krzysztof Rejno, dzięki czemu - Grupa Azoty ZAKSA, dwukrotnie triumfowała - 25:20.

Ostatnia część tego starcia była najbardziej zacięta, ponieważ żadnej z ekip, nie udało się uzyskać w niej wyraźnej przewagi. Na ataki Kaczmarka, skutecznie odpowiadał Nicolas Szerszeń i o wszystkim decydowała gra na przewagi. W niej, swoje ogromne doświadczenie pokazali gospodarze, zwyciężając - 27:25, a całe spotkanie - 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 Ślepsk Malow Suwałki (21:25, 25:20, 25:20, 27:25)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Smith, Śliwka, Parodi, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Baroti, Stępień, Rejno

Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg, Gonciarz, Siek, Szerszeń, Takvam, Bołądź, Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Rudzewicz, Szwaradzki, Rohnka, Tuaniga

MVP: Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.