Liga Mistrzów: kolejny gol Lewandowskiego

• Data publikacji: 06.11.2019, 20:55

Bayern Monachium pokonał 2:0 Olympiakos i z dwunastoma punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy B. Robert Lewandowski po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

To było pierwsze spotkanie Bayernu Monachium odkąd Niko Kovac został zwolniony ze stanowiska trenera bawarskiego klubu. Od początku meczu gospodarze zdecydowanie zaatakowali przyjezdnych i próbowali zdobyć gola na wagę prowadzenia, jednak Grecy bardzo skutecznie się bronili. Pomimo ogromnej przewagi mistrzom Niemiec nie udało się wyjść na prowadzenie i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron gospodarze ponownie naciskali na Olympiakos. W 69. minucie liczne ataki wreszcie przyniosły efekt, Coman dośrodkował piłkę w kierunku Lewandowskiego, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. To było szóste trafienie Polaka w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W końcówce Bayern wyprowadził kolejny cios, po dośrodkowaniu piłka trafiła pod nogi Perisica, a ten nie miał żadnych problemów z wykończeniem akcji i podwyższył wynik spotkania.

Bayern Monachium - Olympiakos Pireus 2:0 (0:0)

Bramki: Lewandowski 69', Perisić 89'

Bayern Monachium: Neuer - Kimmich, Pavard, Alaba, Davies - Goretzka (82' Tolisso), Javi Martinez - Coman (90+1' Coutinho), Müller, Gnabry (88' Perisić) - Lewandowski

Olympiakos Pireus: Jose Sa - Elabdellaoui, Semedo, Meriah, Tsimikas - Guilherme, Camara, Bouchalakis (71' Valbuena) - Randelović (61' Masouras), Guerrero, Podence (90' El-Arabi)

Sędziował: Raczkowski (Polska)