NHL: noc dogrywek, kolejne zwycięstwo Capitals

• Data publikacji: 08.11.2019, 11:56

Dzisiejszej nocy rozegranych zostało wiele spotkań NHL. Blisko połowa z nich zakończyła się dogrywką. Washington Capitals wygrali 5:4 z Florida Panthers.

Florida Panthers i Washington Capitals to dwa zespoły z czołówki Konferencji Wschodniej. Hokeiści ze stolicy zapomnieli o słabym początku sezonu i kontynuują zwycięską serię. W 25. sekundzie meczu na Florydzie dla Capitals trafił John Carlson. Za sprawą Franka Watrano, Bretta Connolly'ego i Aleksandra Barkowa gospodarze wyszli na prowadzenie 3:1. Aleksander Owieczkin doprowadził do wyrównania. Panthers ponownie objęli prowadzenie po golu Jewgienija Dadonowa. Na początku trzeciej tercji na 4:4 trafił Tom Wilson. Został on bohaterem Capitals, trafiając w 17. sekundzie dogrywki. Hokeiści z Waszyngtonu umocnili się na czele Konferencji Wschodniej.

Dogrywką zakończyły się także 4 inne spotkania. Pittsburgh Penguins przegrywali 0:3 z New York Islanders, ale dzięki bramce Bryana Rusta w dodatkowym czasie gry triumfowali 4:3. Po dogrywce wygrali także: Toronto Maple Leafs, Philadelphia Flyers i Ottawa Senators.

Florida Panthers - Washington Capitals 4:5 (2:1, 2:2, 0:1, 0:1)
New York Islanders - Pittsburgh Penguins 3:4 (1:0, 2:0, 0:3, 0:1)
Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)
Ottawa Senators - Los Angeles Kings 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
Toronto Maple Leafs - Vegas Golden Knights 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
Carolina Hurricanes - New York Rangers 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
San Jose Sharks - Minnesota Wild 6:5 (4:0, 2:2, 0:3)
Colorado Avalanche - Nashville Predators 9:4 (2:1, 6:2, 1:1)
Calgary Flames - New Jersey Devils 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)