LSK: wymęczone zwycięstwo Chemika w Bydgoszczy

• Data publikacji: 08.11.2019, 21:10

Wielu emocji dostarczyło spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet w Bydgoszczy, gdzie gospodynie mocno się postawiły zawodniczkom z Polic, choć ostatecznie musiały uznać ich wyższość.

Wydawało się, że dla policzanie starcie z ekipą Pałacu będzie spacerkiem, ale tak jednak nie było. Był za to niezwykle zacięty i emocjonujący pięciosetowy bój o końcowe zwycięstwo. Choć pierwszego seta przyjezdne wygrały dość gładko do 17, to w drugim bydgoszczanki zrewanżowały się triumfem do 21, a na tablicy wyników było - 1:1. Kolejna partia była kontynuacją dobrej gry gospodyń, które postanowiły pójść za ciosem. Magdalena Mazurek fantastycznie wystawiała piłki do Teresy Vanzurovej i Eweliny Żurowskiej, a te skutecznie punktowały. W efekcie tego, przyszła wygrana do 18 i prowadzenie w meczu. W czwartym secie sporo od siebie dołożyła Natalia Mędrzyk, która była główną architektką zwycięstwa - 25:19 i doprowadzenia do tie-breaka. W nim, do samego końca nie było wiadomo kto przechyli szalę na swoją korzyść, ale po grze na przewagi, uczyniły to siatkarki Chemika, wygrywając ostatecznie - 19:17.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 Grupa Azoty Chemik Police (17:25, 25:21, 25:18, 19:25, 17:19)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Biedziak, Żurowska, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Vanzurova, Jagła (libero) oraz Balmas, Mazurek

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Grajber, Salas, Bednarek, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Mędrzyk, Wasilewska, M. Łukasik

MVP: Wilma Salas (Grupa Azoty Chemik Police)