PKO Ekstraklasa: mistrz nie zawiódł
piast-gliwice.eu

• Dodał: Jarosław Butowt
  • Data publikacji: 08.11.2019, 22:25

W drugim piątkowym meczu PKO Ekstraklasy Piast Gliwice na własnym stadionie podejmował Jagiellonię Białystok. Mistrzowie Polski nie zawiedli, pokonując przyjezdnych 3:1 (2:0). Zwycięstwo wywindowało gliwiczan na pozycję lidera przynajmniej na kilkanaście godzin.

Mecz w Gliwicach od samego początku układał się po myśli gospodarzy. Po zagraniu w pole karne płaskim strzałem Węglarza pokonał Felix. Gol początkowo nie został uznany, ale po konsultacji z wozem VAR i upewnieniu się, że ofsajdu nie było, sędzia Musiał wskazał na środek boiska. Kilkanaście minut później było już 2:0, gdy Węglarz znów przepuścił piłkę po płaskim uderzeniu. Tym razem pokonał go Badia.

Po zmianie stron przyjezdni wrócili do gry. W 50. minucie strzałem z ostrego kąta gola kontaktowego strzelił Jesus Imaz. Wynik spotkania na kwadrans przed końcem ustalił ten, który worek z golami rozwiązał, a więc Felix. Tym razem ze spokojem skierował piłkę do bramki z kilku metrów po rajdzie i centrze Tuszyńskiego.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 88. minucie drugi raz żółtą kartkę obejrzał Bida.