Premier League: Chelsea notuje kolejne trzy punkty

• Dodał: Aleksander Kurcoń
  • Data publikacji: 09.11.2019, 15:52

Chelsea wygrywa po raz szósty z rzędu w Premier League. Gracze Franka Lamparda pokonali dziś 2:0 Crystal Palace, a na listę strzelców wpisali się Tammy Abraham i Christian Pulisic.

Mecz z dużą intensywnością rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszych minutach wykreowali sobie kilka sytuacji na zdobycie gola. Obrona Crystal Palace była jednak nieugięta, a gdy któryś z graczy Chelsea bardziej zagrażał bramce, to był od razu faulowany. Z tego powodu Chelsea w pierwszej połowie miała trzy rzuty wolne w okolicach pola karnego, ale ani jeden strzał nie dotarł do celu. W ostatniej akcji pierwszej połowy płaskie dośrodkowanie Jamesa wybił Guaita, a dobitkę Williana zablokował w ostatniej chwili Gary Cahill, chroniąc przyjezdnych przed stratą bramki.

Po zmianie stron Chelsea jednak bardzo szybko dopięła swego - już w 52. minucie piłkę do siatki skierował Tammy Abraham. Anglik otrzymał podanie od Williana i pojawił się w sytuacji 1vs1 i nie dał szans bramkarzowi na obronę. Chwilę później indywidualną akcję przeprowadził Christian Pulisic, ale jego mocny strzał sprzed pola karnego obronił Guaita fantastyczną paradą. W 79. minucie bramkarz nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia, gdy do odbitej piłki dobiegł Pulisic i głową trafił do bramki. Końcówka spotkania to już w pełni kontrolowanie boiska przez graczy Chelsea. Podopieczni Franka Lamparda ostatecznie notują kolejne trzy punkty i co najmniej do 20:30 zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League.

Chelsea - Crystal Palace 2:0 (0:0)
Bramki: 52' Abraham, 79' Pulisic

Chelsea: Kepa - James, Zouma, Tomori, Emerson, Kante, Kovacić, Mount (87' Gilmour) - Willian, Pulisic (80' Hudson-Odoi), Abraham (73' Batshuayi)

Crystal Palace: Guaita - Ward (44' Kelly), Tomkins, Cahill, van Aanholt - Kouyate (82' McCarthy), Milivojević, McArthur (70' Schlupp) - Townsend, Zaha, Ayew

Kartki: 17' Willian, 31' Emerson, 33' Kovacić - 21' Zaha, 90+3' McCarthy