Bundesliga: RB Lipsk nie zwalnia tempa!

• Data publikacji: 09.11.2019, 17:20

RB Lipsk po ostatnim zwycięstwie 8:0 nie zwalnia tempa i wygrywa dziś 4:2 z Herthą Berlin. Dwie bramki zdobył Timo Werner, który goni w klasyfikacji strzelców Roberta Lewandowskiego.

RB Lipsk w tym sezonie jest bardzo atrakcyjną drużyną do oglądania. Dużo goli, ofensywna gra, indywidualne popisy graczy... Tego również i dzisiaj nie zabrakło. To jednak Hertha Berlin wyszła pierwsza na prowadzenie, a gola zdobył Maximilian Mittelstadt. Zawodnik zwiódł obrońcę i z okolicy 20. metra uderzył idealnie przy słupku. Gospodarze jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia - już w 38. minucie sędzia po analizie VAR przyznał rzut karny RB Lipskowi. Winowajcą był Karim Rekik, który dotknął piłkę ręką. Do futbolówki podszedł Timo Werner i pewnym strzałem pokonał bramkarza. To jednak nie koniec emocji w pierwszej połowie. Tuż przed przerwą do siatki po rykoszecie trafił Marcel Sabitzer. Pomocnik miał sporo szczęścia, bo dzięki temu, że piłka odbiła się od jednego z obrońców, to poleciała kompletnie w przeciwnym kierunku, myląc bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron bardzo długo utrzymywał się wynik 2:1. Lipsk kontrolował sytuację i nie dopuszczał rywali do swojego pola karnego, dzięki czemu podopieczni Juliana Nagelsmanna byli coraz bliżej kolejnych trzech punktów. Goście jednak w końcówce zdecydowali się na trochę bardziej ofensywną grę i od razu przyniosło to oczekiwane efekty, bowiem w 86. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Kampl. Pomocnik pomknął lewym skrzydłem, zbiegł w polu karnym do środka i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry wynik podwyższył Werner, który był beneficjentem genialnej akcji Laimera. Austriak minął obrońców i wystawił Niemcowi piłkę do pustej bramki. Rozmiar porażki zdążył jeszcze zmniejszyć Davie Selke, który dobiegł do bezpańskiej piłki w polu karnym i mocnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Tym samym Lipsk wskakuje na drugie miejsce w tabeli i może teraz w spokoju spędzić przerwę reprezentacyjną.

Hertha Berlin - RB Lipsk 2:4 (1:2)

Bramki: 32' Mitelstadt, 90+2' Selke - 38' (k.), 90+1' Werner, 45+1' Sabitzer, 86' Kampl

Hertha: Jarstein - Rekik, Boyata, Stark - Mittelstadt, Darida, Lowen, Klunter - Wilrosun, Wolf, Lukebakio

RB Lipsk: Gulacsi - Mukiele (80' Ampadu), Ilsanker (54' Kampl), Upamecano, Klostermann - Laimer, Demme, Sabitzer, Forsberg (73' Nkunku) - Poulsen, Werner

Kartki: 23' Mittelstadt, 90+4' Darida - 17' Ilsanker

Sędziował: S. Storks