Liga Mistrzyń: Rostow lepszy od MKS-u Perły Lublin

• Data publikacji: 09.11.2019, 19:54

MKS Perła Lublin przegrała w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych. Polski zespół nie zdobył jeszcze punktów i zajmuje ostatnie miejsce w grupie B.

W przedostatnim meczu grupowym, a ostatnim przed własną publicznością, MKS Perła Lublin grała z zespołem z Rostowa. Mistrz Rosji należy do jednych z najlepszych drużyn w Europie i walczy o wygranie grupy B. W składzie ekipy gości jest kilka mistrzyń olimpijskich z Rio de Janeiro. Wynik meczu otworzyła Marina Sudakowa. Gospodynie wyszły na prowadzenie po dwóch bramkach Walentiny Blazewić. Na 2:2 trafiła liderka Rostowa, Anna Wiachiriewa.

Potem drużyna gości szybko wypracowała przewagę i wyszła na prowadzenie 5:2. Serię rywalek przerwała Joanna Gadzina. Po 10 minutach było 7:3 dla Rostowa. Przewaga rosyjskiego zespołu utrzymywała się. Po kwadransie Rostow prowadził 10:6. W kolejnych minutach utrzymywała się różnica 6-7 trafień. Do przerwy było już aż 20:12.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyła Kinga Achruk. Rostow trafił po raz pierwszy dopiero w 6. minucie, ale MKS nie odrobił strat. W drugiej połowie obydwa zespoły miały problemy ze zdobywaniem bramek. Przez 15 minut padło tylko 5 bramek, a lublinianki zdobyły dwie z nich. Ekipa z Rosji wracała do skuteczności, którą prezentowała w pierwszej połowie i zwiększyła przewagę do ponad 10 bramek.

Ostatecznie rosyjska drużyna utrzymała wysoką przewagę i wygrała 30:20. MKS Perła Lublin przegrała piąte spotkanie i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy B bez szans na awans. W ostatnim meczu mistrzynie Polski zagrają na wyjeździe z Team Esbjerg.

MKS Perła Lublin - Team Rostow Don 20:30 (20:12)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen - Gęga 3, Matuszczyk 4, Królikowska 0, Olek, Nocuń 3, Nosek 0, Łabuda 2, Gadzina 2, Szarawaga 0, Blazewić 4, Achruk 2

Team Rostow Don: Mekdiewa, Sedojkina - Wiachiriewa 3, Abbingh 0, Sudakowa 6, Bobrownikowa 1, Masłowa 3, Makiewa 1, Kaliniczenko 1, Managarowa 3, Kozokar 2, Sen 1, Kuzniecowa 1, Rodrigues 1, Benkhe 5, Borszczenko 2.