Serie A: bezwzględny Inter odwraca losy meczu

• Data publikacji: 09.11.2019, 19:55

Inter Mediolan w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i ostatecznie wygrał 2:1 z Hellas Veroną. Inter tym samym wspiął się na szczyt tabeli i pozostanie na nim co najmniej do jutra.

Inter Mediolan w fatalny sposób rozpoczął dzisiejszy mecz. W 18. minucie Samir Handanović ratował się faulem w polu karnym, przez co sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Valerio Verre i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Inter od razu ruszył do odrabiania strat. Największą nawałnicę defensywa Hellasu przetrwała w 25 minucie, kiedy to Romelu Lukaku nie wykorzystał dwóch dobrych szans na zdobycie gola, a chwilę później Marcelo Brozović posłał piłkę tuż nad poprzeczką. W pierwszej połowie swoje szanse mieli jeszcze Stefan de Vrij i Romelu Lukaku, ale trzykrotnie świetną paradą popisał się Marco Silvestri.

Po zmianie stron nadal trwała ofensywa gospodarzy. Nerazzurri dopięli swego w 65. minucie kiedy to do siatki trafił Matias Vecino. Pomocnik wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Lazaro i głową skierował piłkę do bramki. Po strzeleniu gola Inter tworzył sobie już zdecydowanie mniej szans, a mimo to zdołał jeszcze wyjść na prowadzenie przed ostatnim gwizdkiem. Bohaterem kibiców zgromadzonych na Giuseppe Meazza został Nicolo Barella. Włoch popisał się przepięknym podkręconym strzałem zza pola karnego wprost w okno bramki. Piłkę meczową w doliczonym czasie gry miał jeszcze wprowadzony na boisko Mariusz Stępiński, ale Polak fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Nie była to jednak tak dobra sytuacja, by obwiniać go o porażkę. Inter notuje kolejne trzy punkty w tym sezonie i jako jedyna drużyna w Serie A wytrzymuje póki co tempo narzucone przez Juventus.

Inter Mediolan - Hellas Verona 2:1 (0:1)

Bramki: 65' Vecino, 83' Barella - 19' Verre (k.)

Inter: Handanović - Bastoni, de Vrij, Skriniar - Biraghi (64' Candreva), Barella, Brozović, Vecino, Lazaro (85' D'Ambrosio) - Martinez (81' Esposito), Lukaku

Hellas: Silvestri - Rrahmani, Gunter, Empereur - Faraoni, Amrabat (64' Henderson), Pessina, Lazović - Verre, Zaccagni (50' Tutino), Salcedo Mora (84' Stępiński)

Kartki: 32' Brozović, 42' Martinez, 84' Barella - 35' Zaccagni

Sędziował: P. Valeri