Bundesliga: dwa gole Lewandowskiego w Der Klassiker!

• Data publikacji: 09.11.2019, 20:24

Bayern Monachium rozgromił Borussię Dortmund w Der Klassiker 4:0. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski, który w tym sezonie zdobywał bramki w każdym meczu ligowym!

Już od początku meczu Bayern wyglądał o wiele lepiej od swojego rywala. Gospodarze już w 17. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to niezawodny Robert Lewandowski głową skierował piłkę do bramki. Tu należy jednak skrytykować obronę Borussi, która zostawiła kompletnie niepilnowanego Lewandowskiego w samym sercu pola karnego. Mijały kolejne minuty, a Bayern się rozkręcał. Swoje okazje mieli przede wszystkim skrzydłowi, czyli Kingsley COman i Serge Gnabry, ale nie zdołali pokonać Burkiego. Bardzo dobrze wyglądał również Lewandowski, który często angażował się w ataki, schodził na skrzydło i dogrywał piłki kolegom z zespołu. W 39. minucie gospodarze rozegrali fantastyczną akcję, a do siatki trafił Gnabry, ale gol został anulowany po analizie VAR. Borussia w pierwszej połowie nie potrafiła oddać nawet celnego strzału na bramkę Manuela Neuera.

Po zmianie stron nie musieliśmy długo czekać na kolejne trafienia - już w 47. minucie na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, który skorzystał z dobrego podania od Thomasa Mullera. Piłka nie doszłaby jednak do skrzydłowego, gdyby Lewandowski chwilę wcześniej trafił w piłkę. Polak jednak minął się z futbolówką, co zmyliło defensywę Borussi i kosztowało ją utratę gola. Gospodarze kompletnie tłamsili przyjezdnych i w kolejnych minutach byli bliscy zdobycia kolejnych bramek. Najpierw jednak swoją okazję zmarnował Coman, a następnie Lewandowski. W 76. minucie Polak jednak dopiął swego i skompletował dublet, kiedy to rozegrał dwójkową akcję z Mullerem, otrzymał podanie zwrotne od Niemca i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się. Zaledwie cztery minuty później Bayern położył rywala kompletnie na deski, bowiem wracający na Allianz Arena Mats Hummels wbił samobója. Upokorzona Borussia czekała już tylko na koniec spotkania, Bayern zaś nie zamierzał jej w tym nadmiernie przeszkadzać. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, a duma Bawarczycy odnieśli pierwsze wielkie zwycięstwo po zwolnieniu Niko Kovaca.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:0 (1:0)

Bramki: 17', 76' Lewandowski, 47' Gnabry, 80' Hummels (sam.)

Bayern: Neuer - Davies, Alaba, Martinez, Pavard - Mueller, Kimmich, Goretzka (72' Thiago) - Coman (75' Perisić), Gnabry (70' Coutinho), Lewandowski

Borussia: Burki - Hakimi, Akanji, Hummels, Schulz - Weigl (61' Alcacer), Witsel, Sancho (36' Guerreiro), Brandt, Hazard - Goetze (61' Reus)

Kartki: 57' Coman, 90+1' Kimmich - 63' Reus