NHL: zacięty mecz w Pittsburghu

• Data publikacji: 10.11.2019, 12:24

Tej nocy odbyły się kolejne pojedynki w najlepszej hokejowej lidze świata. W jednym z meczów Pittsburgh Penguins mierzyli się z Chicago Blackhawks, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Pierwsza tercja w Pittsburghu była dość wyrównana. Nie padła żadna bramka oraz oba zespoły miały podobną liczbę oddanych strzałów. Gole padły dopiero w 2. części meczu. Na prowadzenie wyszli Blackhawks, którzy w niecałe 2 minuty zdobyli dwie bramki. Do końca tercji "Pingwiny" zdołały jeszcze nawiązać kontakt, strzelając na 1:2. W połowie trzeciej części spotkania gospodarze wyrównali. Rezultatem 2:2 zakończyła się 3. tercja, toteż potrzebna była dogrywka. Nie ujrzeliśmy jednak bramek w doliczonych pięciu minutach, więc o zwycięzcy tego meczu zadecydowały rzuty karne. Lepsi w nich okazali się gospodarze, wygrywając 2:1 i ostatecznie pokonując rywali 3:2.

New York Islanders - Florida Panthers 2:1 (1:0; 0:0; 1:1)