PGNiG Superliga kobiet: derby dla Lubina, Elbląg wskoczył na podium

• Data publikacji: 10.11.2019, 12:55

Za nami 9. kolejka ekstraklasy szczypiornistek, po której na trzecie miejsce w ligowej tabeli powróciła drużyna EKS Startu Elbląg.

EKS Start Elbląg 33:30 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Drużyna z Elbląga, po zwycięstwie nad Piotrcovią, przeskoczyła w ligowej tabeli zespół z Kobierzyc i zajmuje w tej chwili miejsce na najniższym stopniu podium. Początek meczu należał do miejscowych, które wykorzystywały skuteczne interwencje swojej bramkarki i proste błędy rywalek. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, a momentami inicjatywę przejmowały piotrkowianki. Jednak po 30 minutach gry, na tablicy wyników, widniał remis - 13:13. Po zmianie stron nastąpiła demolka, a gospodynie zdobyły dużą przewagę - 20:13. Ambitne rywalki zdołały jednak odrobić te straty i na kwadrans przed końcem było już tylko - 23:21. Ostatecznie punkty zostały w Elblągu, które swoimi trafieniami w końcówce zapewniły Startowi Aldona Szupyk oraz Aleksandra Jędrzejczyk.

EKS Start Elbląg: Orowicz, Pająk - Choromańska 1, Waga 4, Garczarczyk 3, Pękala 2, Cygan 2, Trbović 2, Szupyk 9 (4/4), Dronzikowska 4, Stapurewicz 1, Rancić 5

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Joia, Klonowska 6 (0/1), Oreszczuk 7 (1/2), Dorsz 1, Ciura 4, Charzyńska 5, Sobecka 6 (5/5), Gajewska 1

.....

Metraco Zagłębie Lubin 21:18 KPR Gminy Kobierzyce

Od samego początku, obie drużyny nie grzeszyły skutecznością i były jakby lekko zestresowane, co przekładało się na obijanie słupków i rzucanie obok bramki. Wynik został otwarty dopiero w siódmej minucie gry, gdy dla Kobierzyc trafiła Zorica Despodovska. Chwilę później, do remisu doprowadziła Patrycja Matieli, ale rywalki rzuciły jeszcze trzy bramki i pilnowały tej przewagi do końca pierwszej połowy. Ostatecznie, przyjezdne schodziły do szatni z prowadzeniem - 11:8. Na drugą połowę "Miedziowe" wyszły zupełnie odmienione. Były skuteczne nie tylko w ataku, ale też w obronie, w efekcie czego rywalki zdobyły pierwszą bramkę dopiero po kwadransie. W tym czasie gospodynie trafiły zaś sześciokrotnie i na tablicy wyników zrobiło się - 14:11. W końcówce było jeszcze gorąco, gdyż czerwoną kartkę zobaczyła Małgorzata Buklarewicz. To jednak napędziło lubinianki, które uzyskały cztery trafienia zapasu i ostatecznie zwyciężyły to derbowe spotkanie - 21:18.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 6, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Górna 1, Miłek, Ważna 3, Zawistowska, Matieli 3, Noga, Belmas 2, Pielesz, Milojević 2

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk, Piotrowska 1, Janas 2, Kuriata, Wiertelak 2, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 1, Despodovska 2, Wicik, Michalak