Serie A: Cagliari gromi Fiorentinę, słaby występ Drągowskiego

• Data publikacji: 10.11.2019, 14:24

W meczu 12. kolejki włoskiej Serie A Cagliari Calcio podejmowało AC Fiorentinę. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy.

Festiwal bramek piłkarze Cagliari rozpoczęli w 17. minucie. To wtedy pierwszą bramkę zdobył Marko Rog po podaniu Nainggolana. W 26. minucie Pisacane podwyższył prowadzenie gospodarzy. Kilka minut później Simeone trafił na 3:0, a drugą asystę zanotował Belg Radja Nainggolan. Do przerwy utrzymało się 3-bramkowe prowadzenie piłkarzy Cagliari.

W drugiej połowie na kolejną bramkę gospodarzy nie trzeba było czekać. Joao Pedro trafił czwartego gola, a "hat-tricka asyst" zanotował niesamowity w tym meczu Belg. Chwilę później było już 5:0. Tym razem to Nainggolan pokonał Bartłomieja Drągowskiego, a asystował mu Cigarini.

Był to koniec bramek dla gospodarzy, ale nie w całym meczu. Zawodnicy z Florencji powalczyli jeszcze w końcówce zdobywając dwa gole. Strzelcem dwukrotnie okazał się Dusan Vlahovic. Ostatecznie rezultatem 5:2 zakończyło się spotkanie na Sardegna Arenie w Cagliari. Zwycięstwo gospodarzy dało im cenne 3 punkty, dzięki czemu obecnie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Cagliari Calcio - AC Fiorentina 5:2 (3:0)

Bramki: 17' Rog, 26' Pisacane, 34' Simeone, 54' Joao Pedro, 65' Nainggolan - 75', 87' Vlahovic

Cagliari: Olsen - Cacciatore, Pisacane, Klavan, Pellegrini - Nandez (83' Ragatzu), Cigarini, Rog, Nainggolan (78' Castro) - Joao Pedro, Simeone (74' Cerri)

FiorentinaDrągowski - Milenkovic, Pezzella, Caceres - Lirola (46' Sottil), Badelj, Pulgar, Castrovilli (67' Benassi), Dalbert - Chiesa (73' Ghezzal), Vlahovic

Żółte kartki: 69' Nandez - 21' Castrovilli, 42' Pulgar, 77' Sottil

Sędziował: Federico La Penna (Rzym)