Premier League: Liverpool lepszy w hicie!

• Data publikacji: 10.11.2019, 19:26

W 12. kolejce angielskiej Premier League spotkały się dwa "giganty". Liderujący w tabeli Liverpool podejmował na Anfield ekipę Manchesteru City. Pep Guardiola nie podołał wyzwaniu i jego zawodnicy ulegli "The Reds" w hicie kolejki.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Mimo to, po trzynastu minutach gospodarze prowadzili już 2:0. Najpierw trafieniem popisał się Fabinho (6. minuta), a chwilę później prowadzenie Liverpoolu podwyższył Mohamed Salah, wykorzystując podanie Andy'ego Robertsona (13. minuta). Na boisku było widać przewagę po stronie "The Reds", jednak więcej okazji do zdobycia bramki tworzyli sobie piłkarze Pepa Guardioli. Kilka minut przed gwizdkiem sędziego potrzebna była krótka przerwa w grze, ponieważ Mohamed Salah potrzebował pomocy medycznej. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego większej uwagi.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu Liverpool podwyższył prowadzenie. Bramkę zdobył Sadio Mane, który wykorzystał fantastyczne podanie Jordana Hendersona. Druga połowa była już znacznie zdominowana przez piłkarzy "The Citizens", ale mimo to nadal nie potrafili oni pokonać Alissona, aż do 78. minuty. Wtedy Bernardo Silva zamienił podanie Angelino na bramkę. Wiele to jednak nie dało zawodnikom gości, bowiem nadal "The Reds" mieli dwubramkową przewagę. Rezultatem 3:1 zakończyło się to spotkanie, dzięki czemu Liverpool umacnia się na szczycie ligowej tabeli, a Manchester City ląduje na 4. miejscu.

Liverpool FC - Manchester City 3:1 (2:0)
Bramki: 6' Fabinho, 13' Salah, 51' Mane - 78' B.Silva

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - Henderson (61' Milner), Fabinho, Wijnaldum - Salah (87' Gomez), Firmino (79' Oxlade-Chamberlain), Mane
Man. City: Bravo - Walker, Stones, Fernandinho, Angelino - De Bruyne, Rodri, Gundogan - B.Silva, Aguero (71' Jesus), Sterling
Żółte kartki: 65' Rodri

Sędziował: Michael Oliver (Ashington)