Serie A: Juventus górą w starciu z Milanem, znakomity Szczęsny

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 10.11.2019, 22:40

W szlagierowym meczu 12. kolejki włoskiej Serie A Juventus Turyn na własnym stadionie pokonał AC Milan 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Paulo Dybala. Drugim z bohaterów Juventusu był Wojciech Szczęsny.

W pierwszym kwadransie dużą przewagę miał Juventus. Milan nie potrafił przeciwstawić się wysokiemu pressingowi gospodarzy. Rossoneri nie mogli przedrzeć się przez drugą linię Juventusu i szybko tracili posiadanie piłki. W pewnym momencie ograniczali się tylko do długich zagrań na Krzysztofa Piątka. Juventus mimo wyraźnej dominacji nie potrafił dobić się do bramki Donnarummy. Najbliżej był tego po stałych fragmentach i akcji Cristiano Ronaldo z Gonzalo Higuinem, ale Argentyńczyk strzelał z bardzo ostrego kąta i bramkarz gości poradził sobie z tym strzałem. Potem to Milan zaskoczył Juventus i przejął inicjatywę. Parę razy piłkarze Stefano Pioli'ego zagościli w polu karnym rywala. Okazję na gola miał Piątek, ale jego strzał głową był bardzo niecelny. Najgroźniej było w 25. minucie, kiedy Milan skonstruował bardzo składną akcję, zakończoną strzałem głową Paquety, ale kapitalną paradą popisał się Wojciech Szczęsny. Znakomicie spisywał się w pierwszej połowie polski bramkarz, broniąc później strzały Theo Hernandeza i Krzysztofa Piątka. Końcówka pierwszej części spotkania była już wyrównana. Bianconeri odpowiedzieli na zapędy Milanu strzałami Bernardeschi'ego i Ronaldo, ale nie przyniosły one oczekiwanego efektu.

Juventus zdecydowanie lepiej zaczął grać po przewie. Przycisnął Milan i nie schodził z jego połowy. Groźne strzały z dystansu oddali Bernardeschi i Blaise Matuidi, a bliski szczęścia był również Higuain. Maurizio Sarri szybko reagował zmianami. Już w 55. minucie z boiska zszedł Ronaldo, a zastąpił go Paulo Dybala. Bardzo widoczni byli Polacy. Piątek ponownie doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale znów świetnie interweniował Szczęsny. Piątek zakończył swój udział w meczu w 66. minucie i został zmieniony przez Rafaela Leao. Mecz zrobił się bardzo otwarty, obie drużyny atakowały. Na akcje zakończone strzałami Dybali i Matuidi'ego Milan odpowiedział strzałem z wolnego Hakana Calhanoglu. Na gola musieliśmy jednak czekać do 77. minuty i akcji Dybali z Higuainem, którą strzałem po ziemi wykończył pierwszy z nich. Juventus chciał iść za ciosem, ale złym przyjęciem okazję na gola zaprzepaścił Douglas Costa. Milan nie odpuszczał, ale nie było mocnych dziś na Wojciecha Szczęsnego. Polak znów kapitalnie interweniował, tym razem przy strzale Calhanoglu. W końcówce okazję na podwyższenie prowadzenia miał Higuain, ale po strzale z woleja piłka poszybowała nad poprzeczką. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:0 dla Juventusu i duża w tym zasługa Wojciecha Szczęsnego, który obronił kilka groźnych strzałów.

Juventus Turyn - AC Milan 1:0 (0:0)

Bramki: 77' Dybala

Juventus: Szczęsny - Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Bentancur, Pjanić, Matuidi (70' Rabiot) - Bernardeschi (61' Costa), Higuain, Ronaldo (55' Dybala)

Milan: Donnarumma - Conti, Duarte, Romagnoli, Theo Hernández - Paqueta (85' Rebić), Bennacer, Krunić (61' Bonaventura) - Suso, Piątek (66' Leao), Calhanoglu

Kartki: 57' Cuadrado - 40' Krunic, 45' Bennacer, 89' Hernandez, 90+1' Calhanoglu, 90+1' Suso

Sędzia: Fabio Maresca (Włochy)