Piłka ręczna - LM: Wisła przedłuża swoje szanse
Nonander/Wikimedia

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 10.11.2019, 20:40

Wisła Płock wygrała z Czechowskimi Miedwiedami 34:28 w 7. serii Ligi Mistrzów. Dzięki tej wygranej zespół z Płocka przedłużył swoje nadzieje na awans do fazy barażowej.

Przed meczem w Płocku gospodarze mieli 4 pkt straty do duńskiego GOG i wiadome było, że strata punktów z zespołem z Rosji praktycznie oznacza koniec szans na awans do fazy play-off. Trochę jakby spraliżowani tym faktem gospodarze począku meczu nie mogli zaliczyć do udanych - grali nerwowo i niezbyt dobrze w obronie. Na szczęście goście nie są tak klasową ekipą, aby wykorzystać słabszą grę rywala i po kilku minutach mieliśmy wynik 6:6. Przy tym stanie nasz zespół w końcu trafił trzy razy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 9:6 i nie tracąc tej różnicy bramkowej aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się rezultate 18:15.

Po zmianie stron Wisła dosyć szybko wyjaśniła sprawę zwycięstwa. Już w pierwszych akcjach doprowadziła do wyniku 20:15 i choć rywale doszli na chwilę na wynik 23:20, to po kilku kolejnych akcjach zrobiło się już 27:20 dla naszego zespołu i stało się jasne, że jest po meczu. Ostatecznie Wisła wygrała 34:28, a do zwycięstwa poprowadził ich przede wszystkim duet Nico Mindegia - Przemysław Krajewski - ten pierwszy zdobył 10 bramek, a drugi trafił do siatki rywali 8-krotnie.

W kolejnej serii gier Wisła pojedzie do Szafuzy, na mecz z miejscowym Kadetten.

Orlen Wisła Płock - Czechowskie Niedźwiedzie 34:28 (18:15)

Wisła: Morawski, Stevanović - Mindegia 10, Krajewski 8, Sulić 5, Szita 5, Mihić 2, Matulić 3, Góralski, Piechowski, Źabić 1, Czapliński

Czechowskie: Pawlenko, Gruszko - Santałow 5, K. Kotow 6, Furcew 3, A. Kotow 4, Ostaszczenko 2, Kosorotow 4, Maslennikow 1, Kisielew, Karłow 1, Korniejew 1, Wasiliew 1, Andrejew, Kumarow 1, Kamieniew