Futsal Ekstraklasa: triumf wicemistrza, beniaminek liderem

• Data publikacji: 12.11.2019, 17:30

Kolejna seria zmagań Futsal Ekstraklasy przyniosła wiele ciekawego. Przede wszystkim - nowego lidera. Po zwycięstwie Constractu Lubawa z GI Malepszy Futsal i remisie Gatty beniaminek awansował na pierwszą pozycję w tabeli.

Katowiczanie rozpoczęli sezon od sensacyjnych czterech zwycięstw, ale później wyraźnie złapali zadyszkę. Przez moment wydawało się, że może w Toruniu uda im się przerwać złą passę. Akademicy do przerwy prowadzili 2:1, ale ostatecznie przegrali 2:3 i kolejny mecz zakończyli bez zdobyczy punktowej.

Bliski sprawienia niespodzianki był także GSF. Beniaminek z Gliwic po dwudziestu minutach prowadził z Rekordem Bielsko-Biała 3:1, ale w drugiej połowie dał sobie wbić trzy gole i przegrał.

Na fotel awansował z kolei Constract Lubawa. W starciu z GI Malepszy Futsal Leszno zeszłoroczny wicemistrz pierwszej ligi grupy północnej wygrał aż 4:0.