NHL: kolejne zwycięstwo Flyers

• Data publikacji: 11.11.2019, 12:14

Tej nocy odbyła się kolejna seria meczów w NHL. Wśród siedmiu spotkań miało miejsce starcie Boston Bruins z Philadelphia Flyers. Ci drudzy okazali się lepsi, wygrywając po rzutach karnych.

W pierwszej tercji lepsi zdecydowanie byli goście. Dzięki trafieniom Konecnego oraz Myersa z tafli zjeżdżali z prowadzeniem 2:0. W 2. części spotkania nie padł żaden gol, jednak widać było ambicje gospodarzy do nawiązania kontaktu z rywalem. Trzecia tercja była już kapitalna w wykonaniu Bruins. Do 12. minuty strzelili dwie bramki, dając tym samym wyrównanie, a chwilę później mieli jeszcze szansę na objęcie prowadzenia. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Pastrnak.

Skutkiem zakończenia tercji rezultatem 2:2 była dogrywka. W niej, mimo wielu solidnych strzałów, nie padła bramka. Rozstrzygnięcie zwycięzcy musiało więc nastąpić poprzez konkurs rzutów karnych. Bohaterem meczu okazał się Farabee, który jako jedyny pokonał bramkarza. Philadelphia Flyers zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu i obejmują 4. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2:3* (0:2; 0:0; 2:0; 0:0; 0:1)

Heinen, Marchand - Konecny, Myers, (karny: Farabee)

New York Rangers - Florida Panthers 5:6* (1:2; 4:2; 0:1; 0:0; 1:2)

Lindgren, Chytil, Skjei, Kakko, Kreider, (karny: Kakko) - Barkov, Toninato, Dadonov, Vatrano, Boyle, (karne: Vatrano, Trocheck)

Winnipeg Jets - Dallas Stars *3:2 (1:0; 0:2; 1:0; 1:0)